Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 vonóék pozicionáló...

Simson S51 vonóék pozicionáló golyók kiestek. Mi a megoldás? Szét kell szedni a blokkot?

Figyelt kérdés
4sebességes simsonom váltóját próbáltam beállítani, mert a kettes fokozatot nem nagyon akarta venni, főleg egyesből.A beállítás sem nagyon segített a gondon viszont az egyik próbálkozásnál a csőtengelyből kiesett két pici golyó. Mi lehet a probléma? Most szét kell szednem az egész blokkot? Lehet, hogy a vonoóéktengely cseréje a váltó gondját is megoldaná? Válaszokat köszönöm előre is

#Simson #golyó #S51 #4 sebességes #vonóéktengely
2017. jún. 30. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tudod, egyáltalán hogy hogyan kell beállítani a váltó? Most már akkor szedheted szét ha a golyók is kiestek.
2017. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szét bizony,ezt magam is többször beszoptam...

Csak a kapcsolószerkezetet kellettvolna cserélned mert szétvan kopva,ezért nemlehetett már állítani..

Kérj meg valakit aki már csinált ilyet,mert oda kell figyelni jópár dologra...

2017. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem. Hát akkor ha már széthúzom a blokkot akkor csapágyakat, szimeringeket mindenképp cserélnem kell még ha jónak tűnnek akkor is?
2017. júl. 1. 14:41
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha jók,akkor ne cseréld.Minek?

Én 2011-ben cseréltem csapágyakat,azóta is hibátlanok,pedig napi szinten kapja a gép..

2017. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát mert nekem régebben mondták, hogy a csapágyak egyszer elviselik azt a tengelyirányú terhelést amit összerakáskor kapnak(mikor a helyére van rakva, tengely bele van téve) viszont ha szétszedem és ugyanazokat teszem vissza akkor már ugye másodszor vannak így cseszegetve és utána hamarosan lógni kezdenek. Én úgy emlékszem azért úgy a szakszerű ha minden szétszedésnél új csapágyakat tesznek be. A szimeringet meg azért mert nem drága és ha már úgyis szét van szedve.. :D De javítsatok ki a tévedek, tanulni vagyok itt :))
2017. júl. 1. 16:31
 6/13 anonim ***** válasza:

Semmilyen pluszterhelést nem kapnak a csapágyak sem szétszedésnél,sem összerakásnál.

-már ha szakszerűen csinálod és nem egy másfél kilós kalapáccsal...

De te tudod,ha úgylátod cseréld ki.

2017. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor jó :) Köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 1. 19:05
 8/13 A kérdező kommentje:
Na szétszedtem a blokkot. A főtengelycsapágyak nem lógnak, szépen fogonak, viszont elég hangosak, szerintem szerélem őket ha már szét van szedve, meg a szimeringeket is. A többi csapágy tökéletes. A vonóéktengely miből látszik ha kopott? Próbáltam keresni gyári méreteket neten, de nem találtam róla :/
2017. júl. 3. 17:27
 9/13 A kérdező kommentje:
*Cserélem
2017. júl. 3. 17:29
 10/13 A kérdező kommentje:
Illetve azt még elfelejtettem írni, hogy nem csak hogy egyesből nem vette a kettest, de váltásoknál recsegett is a váltó főleg magasabb fordulaton(kuplung be volt állítva, kiemelt rendesen). Tehát húztam felfele a kart egyből ketteshez, de üresbe volt, aztán húztam rajt mégegyet felé és rögtön hármasban volt. Aztán ha ilyenkor nyomtam rajt egyet lefele akkor szépen bement kettőbe
2017. júl. 3. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!