Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Európában az embereknek miért...

Európában az embereknek miért nincsen igénye normálisabb méretű autókra?

Figyelt kérdés

Persze, vannak ilyen autók (Audi A8, BMW7, Jaguar XJ) viszont ezek nem megfizethetőek.


Többször jártam az USA-ban, bérelt autók közül is volt alkalmam többet kipróbálni.

A legutóbbi egy új Ford Taurus volt, nekem nagyon tetszett, rendesen ellehetett benne férni.Hatalmas, kis híján 2,9 méteres tengelytávja volt.És ott kint ez teljesen megfizethető.

Próbáltam kint egy Toyota Avalont is, hasonló méretű, mint a Taurus, csak formásabb.



Nekem egy Insigniám van, formás autó, de kicsi, belül meg különösen.



Úgy vettem észre,hogy Európában, szleng szóval érve a "p_csköszörűket" részesítik előnyben.Nem a motorméret terén, ugyanis egy hétköznapi autónál nem a köridő számít, hanem,hogy dinamikusan tudja mozgatni a karosszériát, teljesen mindegy,hogy ezt kettő vagy hat literes motorral teszi.


Az európaiak ezen a téren kicsit igénytelenebbek, mint az amerikaiak.

Az anyaghasználat baromira fontos nekik, de az,hogy kényelmes és normális méretű, elérhető áru legyen a gép az nem.



2017. jún. 30. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Neked miért van Insigniád? Miért nincs mondjuk 7-es BMW-d? :D
2017. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
tudod nem mindenki csak egyenesen úton szeret közlekedni, kanyargós úton már egy 5ös bmw is tud nagy lenni
2017. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem igényesség/igénytelenség kérdése. Egyszerűen az emberek nem farokverésre használják az autóikat, hanem közlekedésre, arra pedig a kisebb méretű autók is ugyanúgy megfelelőek.
2017. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
47%
luxusterepjáró,kombi,egyterű:nagyrészt ezekkel vannak tele az utak tőlünk nyugatabbra.sokadik autónak tartanak kisebbet is,praktikussági okokból.tényleg,neked miért nincs igényed normálisabb méretű autóra?
2017. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Egy nagyobb autó többet fogyaszt. Sokkal.

Az USA-ban 170 Ft egy liter benzin. Európában 340 Ft/liter.

Az USA-ban nem ritka, hogy 4-5 méter széles egy forgalmi sáv. Magyarországon örülhetsz, ha a 3 méter megvan.


Így nem nehéz "igényesnek" lenni...

2017. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ha nagy autód van akkor több az átíratás, több az adó, a biztosítás meg bármi amit az állam lenyúl azért mert autód van.

Az USA-ban nem számít a motor mérete se biztosítás, se átíratás szempontjából.

A benzin fél áron van a magyar üzemanyag árakhoz képest és 5ször annyit keresnek az amerikaiak mint mi. Nem mindegy hogy 1 napi fizetésből félig tankolod az autót vagy pedig az egy napi fizetésed harmadából tele van a tank.

Ha nagy autód van abba nagy motor kell, ezért hoztam fel ezeket a dolgokat.

2017. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem igénytelenség. Teljesen jogos, amiket előttem írtak s van, akinek teljesen felesleges egy nagy autó. Nekünk pl. 1.0-s Yarisunk van és meg vagyunk vele elégedve. Nem gyorsul jól, de nem is akarjuk, hogy azt tegye. Keveset fogyaszt (ha elég lassan s megfelelően megyünk vele, mert 90-nel már sokat, ez nem gond), elgurul, a fenntartása is olcsó és be lehet bele vásárolni, annyi. Nem érdekel minket az autó s a vezetési élmény. Szerintem előbb lenne 6-8 drágább motorunk, mint egy másik autó... Nekem kényelmesebb autó nem kell, igaz, én egy V2-s, a párom egy egyhengeres motoron (mindkettő extrém rázós, ami egyeseket valamiért zavar) is elvan jégesőben vagy felhőszakadásban (nem optimális, de sokkal jobb nekünk, mint autózni)... Más a prioritásrendszerünk, az alacsony fogyasztás pl. alapvető, anyagi helyzettől teljesen függetlenül. Hobbi.


Nekem a kicsi teljesen normális, sőt preferált méret... OK, vannak túl kicsi autók, de a kicsi Yaris nekünk nem az, ezért is hívjuk a mienket Yardisnak. Fel nem fogom, miért jó, ha egy autó nagy, nekem inkább hátrányos lenne.


Nem rossz, ha valaki máshogy áll hozzá s neki egy apróság is jó... Nem vagyunk egyformák s ez rendben van.

2017. júl. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen máshogyan alakult ki ennek a kultúrája az európai földrészen. Nem csak Európában, de még nálunk Magyarországon is elterjedt, hogy egy családban két kocsit használnak. Van a nagyobb méretű családi kombi, vagy egyterű, és van a városi futkosó autó. Nálunk is van egy Avensis és egy Yaris. Ha pl a feleségem megy dolgozni, egyedül, csomag nélkül, biztos, hogy nem a nagyobbik kocsit fogja elvinni, hanem a könnyebben parkolható, kisebb helyen elférő, városi használatban praktikusabb kis autót. Ugyanez a helyzet, ha el kell ugrani a gyerekért az oviba, stb. Ha viszont elindul a család nyaralni, vagy az ország másik végében lakó nagymamához, csomagokkal, gyerekekkel, kutyával, stb, akkor értelemszerűen nem a "p.köszörűbe" fogja bezsúfolni magát...
2017. júl. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!