Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem ajánlott régi autót...

Miért nem ajánlott régi autót megvenni?

Figyelt kérdés
Nem titok idős autókat nézek pár százezer forintért, azonban páran le akarnak beszélni, köztük apám is, aki mondjuk új autót vett pár éve 3 millióért hitelre, s most kb. az autó piaci értékének tízszeresét (nem elírás) fizeti ki. A régi autó alkatrésze viszont jóval olcsóbb, mint egy pár évesnek, még ha az autó vételárának kétszeresét, ne adj isten háromszorosát kell még rákölteni, azért inkább ez, mint a hitel, s talán akkor soha nem költöm el egy lakás árát autóra. Vagy ti, hogy látjátok? Persze nem a legputrisabb roncsokra gondolok, hanem ami még azért használható, műszakis.
2017. júl. 4. 23:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én sem vállalom be a szalonból kihozott új autó értékvesztését, mert nincs rá anyagi lehetőségem.

De ha hirtelen kellene autót vennem, akkor nem a velem egykorúakat nézegetném, hanem bizony az újabbakat.

Az autó legdrágább eleme a karosszéria, a karosszériás és a fényező iszonyat pénzért dolgozik. Márpedig a kor előrehaladtával az fog komolyan romlani, azaz rozsdásodni.

Keresni kell újabb, lehetőleg már galvanikus kezelést kapott karosszériás, nem törött (egy-egy leszerelhető elem, mint az ajtó, az első sárvédő, lökhárító ugye nem számít) gépet, ami vállalható állapotban van.

Konkrétan a dögunalmas gombóc Swiftek már ezt a kategóriát jelentik és van bennük elektromos minden, klíma és már elég erősek.

1985, kocka 80-as? :D Az egyik rokonomnak udvarolt korábban valaki, pont ilyennel járt. Gondolták elmennek kirándulni, erre jönnek 20 perc múlva: az egyik hátsó lengéscsillapító felső bekötési pontja elszabadult és meglepő szögben állt az autó... :) Megzabálta a rozsda, a rugónál beszakadt, annál a keréknél szépen lecsökkent a magasság. És ez csak egy sima vasárnap volt. :)

2017. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát, én úgy vagyok vele, hogy nem szeretném se a márkaszervizet, se a bankot gazdagítani.

Autóvásárlás előtt 4 millió forint volt a zsebemben, de nekem nem kell olyan járgány, amelyik az elején hordja a sörbontót. :-)

Inkább vettem egy A4-et. Full extrával. Meg maradt egy csomó pénzem...


Egyik srác az utcánkból havi 75 000 ft-ot fizet egy suzukira.

Másik rokon 2008 óta fizet havi 40-et, és még 5 évig, egy annak idején 1.5 millióba kerülő, eladhatatlan autóra.


Ha meg esetleg pillanatnyilag nem lenne pénzem, megállok vele itt a ház előtt és nem zaklat senki az anyagiakkal.

3 millióból családi házat veszünk, nem autót, pláne nem fapadost.

2017. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Azért egy "ókori" autó nekem sem kellene. Eleve az is kérdéses, hogy alkatrészt kapsz-e hozzá.


Újat én sem vennék azért, a kettő között meg azért akad választék elfogadható árban, főleg ha sima személyautóról van szó.


Azaz ismételten, akad köztes a vatta új és az "ókori", széthajtott dögök közt. :D

2017. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem tilos öreg autót venni.

De ami értékcsökkentú egy új autóval szemben:


- Nincs rá garancia. Ha megvetted és elromlik valami, onnantól a te bajod, költséged. Míg az új autók garanciálisak pár évig.


- Ha régebbi, valószínűleg többet is volt használva mint egy fiatalabb. De ha nem is így van, az autónak még egy fűtött száraz garázsban álltában is romlik az állaga. Ezért statisztikusan nagyobb az esélye, hogy valami elfárad benne, mint egy vadonat új autóban. Akár csak az elektormos csatlakozások is oxidálódhatnak és bosszantó kontakthibák léphetnek fel. Egy öreg autóban már cserélhettek ezt-azt. Lehet hogy olcsó, gyengébb minőségű utángyártott alaktrészt tettek bele, stb. Akár sérült is lehetett a karosszéria, amit javítottak ugyan, külsőre nem is látszik semmi, de ha nem szakszerű volt a jevítás, akkor hosszabb távon idővel megbosszulja magát. Stb.


- Akármilyen szakértővel nézeted át, pl a motort nem szedheted alkatrészeire, hogy belül és lemérd a kopásokat. Nem tudod az autó előéletét, ki és hogy használta, mikor cserélt olajat més mire, padlózták-e hidegen, vagy nem.


- Egy régebbi autóba nincsenek benne a legújabb innovációk, kütyük. Ettől persze elvisz bárhová a célnak így is megfelel. Egy szemléletes példával: egy 10 éves új korában felsőkategóriás méregdrága mobil hiába működik ma is kifogástalanul és tökéletesen alkalmas telefonálásra, ma már egy eladhatatlan "szemét" kategória, 10Ft-ot nem adnak érte. Mert van jobb, van újabb modell.

Az autókkal kapcsolatban sincs ez másképp, csak valamivel lassabb az avulás.


Ezzel együtt mindenki nyújtózkodjon addig amíg a takarója ér. Hitelre autót venni nem szabad.

2017. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"3 millióból családi házat veszünk, nem autót, pláne nem fapadost."


Jó nektek! Nálunk ha egy nullát mögé írsz, akkor kapsz egy nem lelakott panelt jobb környéken. 3 millióért még cigányputrit se adnak errefelé. :(

Azt a sörbontós dolgot lehet csak én nem értem, de nekem nem esett le mire gondolsz...

2017. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is egy régi toyotát vettem, nagyon szeretem. 4-5 éves autó ugyanúgy be tud szarni és költheted rá a százezreket.
2017. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!