Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell használni a 6....

Hogyan kell használni a 6. sebességet, mikor kell váltani dízel autóban?

Figyelt kérdés

Eddig 5 sebességes autókat vezettem benzineseket és most vettem egy dízel 1.9 Astra H-t. Szokatlan a 6. sebesség, igazából nem tudom, hogy mikor kéne használni és mekkora fokozatban.

Egyenes úton, egyenletes haladásnál 100km/h-nál bár beteszem, de ilyenkor csak 1400 fordulat/perc környékén megy a motor, ha 5-ben hagyom, akkor 2100 fordulat/perc marad.

Mikor érdemes váltani? Bizonyos km/h felett vagy fordulatszám meddig menjen el? 2000-2750 között lép be a turbó, itt éri el a maximális nyomatékot az autó.



#váltás #Opel Astra H #6. sebesség
2017. júl. 7. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyíl egyenesen amikor tudod,hogy az km-eken át nyílegyenes és nem kanyargós akkor tedd be 6-ba 100-nál ...

De igazából ilyen sebességnél kb csak akkor,a motornak se tenne jót 1400-zal km-eken át emelkedőn és kanyargókon át.

De amikor nyíl egyenes,és nem fékez gyorsít,meg nem emelkedős vagy kanyargós akkor mehet.

Valamennyi fogyasztás csökkenést hoz,főleg tempomattal...

De igazából inkább pályára van nagy értelme 120-130-140-nél...

Igazából ez már csak sebességtartó fokozat,a fogyasztásra.

2017. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Add vissza a jogsid, komám! Aki ennyit nem konyít a vezetéshez, az nem menjen az utakra.
2017. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt : hatos autópálya fokozat inkább...

Nekem a Civicembe 60-nál (2.2 CTDI 140 le,könnyített lendkerék ,9479vx + optimalizálás 172 le) a fedélzeti kéri a hatost emelkedőn.

Tempomat tartja,nem erőlködik mert alacsonyan valamit már tölt (1400-on már tölt ,1800-on max) ,de még is 60-nál a négyest vallatom ,mert oké bírná mert nyomatékos,de a motort kb darálnám.

2017. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Valahogy én is így gondoltam. Páromnak is így mondtam, hogy tartósan ne menjen 2000 feletti fordulaton 5-ösben, váltson 6.-ba, de 100 alá ne menjen és ha emelkedő van, szigorúan visszaváltani 5-be.


A motornak amúgy nem probléma, ha 1400-al kell pörögnie tartósan egyenes szakaszon? Mert a benzinesnek min. 2000 fordulat kellett, ez alá ha bementem, akkor kokszolódott a szelep és nem szerette az autó, elfogyott az erő.

2017. júl. 7. 12:09
 5/11 A kérdező kommentje:

2-es: te az anyatejjel szívtad magadba a vezetést? Fogadni merném, hogy neked is tanították és nem magadtól tanultál meg vezetni. Nem kell egyszerre beszólni, rendesen megkérdeztem, mert nem volt szerencsém még ilyen autóhoz.


Többieknek köszönöm a válaszát!

2017. júl. 7. 12:11
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nekem se, de vezettem kb. 100 km-t és ráéreztem, hogy mikor jó a kocsinak, mikor nem rángat, stb.

A Honda 60-nál kéri a hatost emelkedőn. Hát persze, majd ha a p ina kelepel.

2017. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen ,kéri a fedélzeti ,hogy váltsak feljebb , ECO-ban ,6-ig .

Emelkedőn nem írná ,hogy vissza.Mert nyomatékból felmegy,de a motornak nem jó akkor se.

A dízel accord is,az újabb dízel accordok,a Type-R turbós is.

2017. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 80 fölött már abban vagyok, a számítógép is kéri már olyankor. Sőt, van amikor városban is abban gurulok 60-as, 70-es tábláknál. Persze ha előzni kell, akkor vissza akár 4-be vagy 3-ba. Most volt benne 300ekm, minden működik ahogy kell...
2017. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dugattyú,csapok,hajtókarok,és az olajfogyasztás nem fogja meg hálálni :D
2017. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az 5 után jön a 6 ez a lényeg. Ha ezt az információt elsajatitod tudni fogod
2017. júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!