Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisteherautó esetén a váltónál...

Kisteherautó esetén a váltónál hogyan lehetek abban biztos, hogy egyes sebességet raktam, ha alapból bal felül a hátramenet található?

Figyelt kérdés

Hogyan vehetem biztosra, hogy egyest rakok? A váltó így fest:


R 1 3 5

2 4


2017. júl. 4. 13:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Személyautók esetében bal felül mindig az egyes sebességi fokozat van, kicsit furcsa ez nekem.
2017. júl. 4. 13:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom ha csak simán előretolod egyes. Ha oldalra majd fel akkor hátramenet. Milyen tipus a kisteher?
2017. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Személyautónál sem minden esetben van bal felül vagy jobb hátul az ötödik alatt a tolatási fokozat. Ez gyártónként változik. Renaultnál ha az egyes mellett van a tolatás akkor általában egy gyűrűt kell felhúzni a váltókaron. Seat Ibizán üres állásban kell lefelé nyomni a váltókart és úgy berakni egyes mellé.

Suzuki/Mazda kistehernél például az ötödik alatt van a tolatási fokozat.

Azonban akiknek ez nem egyértelmű egy kapcsolási rajz bizonyára mellékelve van az autó papírjai között.

2017. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy hogy lehetsz biztos?

Hát, ha felengeded a kuplungot, akkor hátrafelé indul.


Amúgy mi ez az autó, transporter?


T4-nél le kell nyomni a váltóbotot, csak úgy megy be rükvercbe

T5-nél fel kell húzni egy kallantyút és csak úgy megy rükvercbe.


De ki kell tapasztalni, minden váltót.

2017. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor típusonként változó, hogy hogyan lehet berakni hátramenetbe, de akkor semmiképpen sem rakhatom "véletlenül" mellé. Elég égő lenne minden lámpánál azt próbálgatni, hogy most akkor egyes vagy rükverc sikerült. Egyelőre a típus még nem tisztázott, mert bérautóról lenne szó. Csak láttam a képeket és végig szaladt a hátamon a hideg a váltót meglátva.
2017. júl. 4. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!