Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klímahasználat közben túlmeleg...

Klímahasználat közben túlmelegedett a hűtővíz. Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

1.3-as motor, manuál klíma

Ma jöttem haza a Hungária körúton, és azt vettem észre, hogy a klíma majdhogynem meleget fúj. Akkor láttam, hogy a hőmérséklet mutatója majdnem 100-on van.

Leálltam, megvártam amíg lehűl, utána újra elindulta, ezúttal klíma nélkül, és nem forrósodott.

Belejátszhatott az, hogy dugó volt és nem szellőzött úgy a rendszer?

Ha szellőzik, akkor nem fog túlmelegedni?

Illetve külső, vagy belső keringetésre rakjam, ha használom a klímát?


2017. júl. 7. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

100 fok még közel sem a világ vége, nyugodtan használhatod ennyi fokon.

Én a helyedben ellenőrizném viszont, hogy 95 fok körül bekapcsol-e a hűtőventilátor. Ugyanis ez az, ami lehűti a motort abban az esetben, ha nincs menetszél.


"Illetve külső, vagy belső keringetésre rakjam, ha használom a klímát?"


Lényegtelen. Ha büdös van odakint, tedd belső keringetésre.

2017. júl. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A klíma és a motorhűtő általában egymás elé van építve, nagy baromság, de helyspórolós. Hátránya, hogy a klíma melegét átviszi a motor radiátorán is, aztán ott egymást szexuálják forróságba. Menetszéllel nem probléma, de dugóban a venti nem csinál elég erős huzatot ekkora hő elvezetéséhez. Ellenőrizni kell a venti működését azért, de az én kocsim is ilyen sajnos, dugóban bár nem forr fel, de a klíma az elsatnyul teljesen...


Én mindig belső keringetésen nyomom, egyrészt kicsit kevesebb szart szagolok kintről, másrészt mindig a maga által már lehűtött levegőt hűti tovább, picit hidegebb lesz. Már ami egy szigeteletlen autótértől elvárható.

2017. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak mondd hogy nem állítottad le a motort a visszahűtéshez, csak a klímát kapcsoltad ki ugye??

Én is gyanakodnék a ventire amúgy.

Pesti dugóban simán van 50 fok az aszfalt felett, szóval kell a huzat rendesen a hűtőnek.

2017. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A visszahűtés szigorúan alapjáraton történik, a motor jár és állsz a parkolóban, pár perc és utána állíthatod le. Ha meleg motornál leállítod az autót, kihúzod a kulcsot, azzal több kárt csinálsz, mint hasznot.

Zárt rendszerben 110°C-on forr fel a víz (fizika), s mivel zárt a hűtőrendszered, így a 100 fok még normális.

2017. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!