Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionosok/fuvarszervezők! Mi...

Kamionosok/fuvarszervezők! Mi a helyzet a kamionok várakoztatásával?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kamionos, de szeretem a nagy gépeket, sok videót nézek róluk. Pár kérdés merült fel bennem.


Nagyon zavar, hogy sokszor órákig/napokig váratják a kamionokat a cégek, mert nem szedik le a rakományt. Ennyire nem kell nekik az áru? Akkor feleslegesen rendelték meg?


Ilyen esetekben nem megy büntetés a cégeknek? Például kötbér a kamion állása miatt, mert ugye a várakozás ideje alatt lecsúszik a fuvarozó cég más szállításokról...



2017. júl. 12. 18:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

20

Ja világos. Neked nem kérdésed van hanem bosszant valami - irreleváns, hogy igazad vagy vagy nincs - és erről dühöngenél.

2017. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Ha nekem nem hiszel, hallgasd meg a kamionosokat. Csodálkozni fogsz.
2017. júl. 19. 21:33
 23/30 anonim ***** válasza:
Ember, te egy olyan problémán lovagolsz, ami gyakorlatilag nem is létezik, ha pedig előfordul, messze nem okoz akkora gondot, mint ahogy beállítod.
2017. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem irreleváns, hogy ki írta be és hova, pont az a lényege a CMR-nek, hogy az ilyen vergődéseknek ne legyen alapja, amikor pedig mégis van akkor van bizonyíték a hibázásra és az egyezményes feltételek betartására.
2017. júl. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Biztos nem létezik a probléma. Talán beszélgessetek is kamionosokkal, és rájöttök, hogy nekem van igazam.


Húzzátok ki a fejeteket a s.ggetekből, ne csak a saját kis világotokból induljatok ki, az élet merőben más...

2017. júl. 20. 11:40
 26/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem tudom kinek mi van a seggében, vagy éppen hol van a feje. Nekem ez a szakmám, ezzel foglalkozom. Nem véletlenül írtam a válaszaimat...
2017. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Nem vonom kétségbe, de ha ebben dolgozol, akkor te is tudod, hogy mi zajlik a sofőrökkel. Nem éppen tisztességesen bánnak velük (igen, a felesleges várakoztatásra is gondolok).
2017. júl. 20. 15:09
 28/30 anonim ***** válasza:
Igen, ebben dolgozom, azért mondom, hogy nem feleslegesen várakoztatják őket. Bármennyire nem vagy hajlandó kívülállóként elfogadni, attól mgé tény, nem várakoztatnia senkit szórakozásból. Egyik cégnek sem érdeke, hogy órákig foglalja a helyet egy autó az udvaron vagy a rámpán szórakozásból.
2017. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Biztos nem létezik a probléma. Talán beszélgessetek is kamionosokkal, és rájöttök, hogy nekem van igazam. "


Megtettem, nem is a kérésedre, hanem mindig is voltak kamionos ismerőseim. Egyik dolog, hogy ők mindenért képesek sírni, azért is, ha mondjuk fúj a szél. Mondjuk ez természetes, mindenki a saját szakmájában tud panaszkodni. A másik dolog, hogy erről még senkit sem hallottam nagyon panaszkodni, hogy a cég váratja őket. Inkább az a gond, hogy néha nem tudnak időben odaérni, mert dugó van/ kevés idő van megadva/ egyéb problémák, tehát pont fordított a helyzet. Meg aztán a sofőrnek úgyis full mindegy, hogy kell várni, vagy sem, ez inkább a fuvarozó cég tulajának fejfájás. 2017-ben pedig nemhiszem, hogy van még olyan cég, ahol kilóméterre fizetnek, ha pedig van, akkor az egyéni probléma, az olyan sofőr illett volna már elmenjen másik céghez, ahol napidíjat fizetnek.

2017. júl. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Biztos igazatok van. :o)
2017. júl. 21. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!