Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem történt meg velem, csak...

Nem történt meg velem, csak elméleti kérdés, hogyan oldódik meg egy ilyen helyzet?

Figyelt kérdés

Mindig parázok hülyeségeken, ezért szeretek előre felkészülni...

Tehát pl

Nincs egy ismerős se akit kocsival lehetne riasztani, hó vége van, így van max 3000ft a pénztárcámban, ellenben a tank még tele, elindulok a balatonra m7-en, egyszer csak a semmi közebén lerohad alólam az autó?

Mi ilyenkor a megoldás? Hogy jutok haza? Az autóm, hogy jut haza?



2017. júl. 13. 09:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Neked tenyleg beakadt a lemez a de kit hivjak fel kifejezesnel??leírtuk mar...nem is egy ember...nem is egyszer.....ezek szerint nem tudsz olvasni vagy nem erted amit olvasol!tehat a gond a te keszulekedben van.....
2017. júl. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

hanem hogy akkor ott pénz nélkül kit tudok értesíteni, ki az aki későbbiekben be tudja rajt ezt hajtani - mit nem ertesz amit eddig leirtak? felhivod barmelyik automentot, azok meg addig nem adjak vissza a kocsidat amig valahogy ki nem fizeted nekik a vontatas dijat (plusz tarolasi dijat) ha nem te, akkor majd jon valami haverod akinel van penz, o fizet rajtad meg kesobb behajtja


azert autopalyan lerobbanni kocsival nem olyan humingyameghalsz dolog, mint ahogy azt leirjatok, sajnos nem egyszer nem ketszer volt szerencsenk hozza (egyszer a termosztat miatt egyx defekt) es ha eleg kozel a korlathoz lehuzodsz, akkor mar miert halnal meg rogton? Mindenki ide oda kozlekedik a savokban es allandoan kicsuszik a leallo savba hogy ilyen remtorteneteitek vannak? Egy egyenes jol belathato szakaszon a leallosavban egy auto elakadasjelzovel, nehogymar ezt ti ne vegyetek eszre...jah, ha valaki epp a telojat nyomkodja ugy ertheto...

2017. júl. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Beakadt a lemez beakadt a lemez... mégis eddig csak az utoldó válaszadó tudott a kérdésemre választ adni...


És abban az esetben, ha pl a belső sávban rohadtam le, de csodafolytán még nem okoztam tömegbalesetet, akkpr gondolom rendőrség -> pályarendőrség az elsődlegesen éresítendő, hogy el tudják terelni a forgalmat?

2017. júl. 14. 06:19
 24/32 anonim ***** válasza:

Beakadt a lemez ennél az idiótánál, de tényleg. Élőben már úgy járt volna, mint a közmondásos vas: addig ütik, amíg meleg...


Szegénykém csak elméleti autós. Ha valaha rohadt volna le, tudná, a belső sávban nem úgy romlik el az autó, hogy kivillan a checkengine, aztán az autó megáll 1 m féktávon, és gyökeret ereszt az aszfaltba (bár ez esetben a gyökér a vezetőülésben ül, és amikor nem, akkor a gyakorin ugat baromságokat). Nem. Az autó elkezd tüneteket produkálni: nem húz, kihagy, gőz jön a motortérből, világít a check engine, a vízhőfok, a nincs töltés, a bármi. Kuplung kinyom, váltó üresbe, gyújtás le. Ha a motor leállt, gyújtás vissza, hogy legyen index. Autópályatempóról kigurulva kb. 7-800 méter van sík úton, mire az autó megáll. Az alattz szépen ki lehet sorolni, és meg lehet állni a szalagkorlát mellett. Utána meg kell keresni a "kithívjakfel" lemezt, be kell tenni, és el kell kezdewni mondogatni, lehetőleg sírva topoetékolva a gófkettő mellett.


Kicsi gyökérke: a te felelősséged, hogy ne idézz elő balesetveszélyes helyzetet. A te kötelességed, hogy legyen nálad anyagi fedezet az ilyen helyzetek megoldására. Ha nincs, az gondatlan veszályeztetés. Németországban az ilyenért kb, két kettesgófnyi büntetést kapsz. Kutyát nem érdekli, miért nincs pénzed. Aki majmot vett, annak jusson banánra is. Az autóval kiruccanás a Velencei tóra nem alapvető állampolgári jog. Alapvető állampolgári jog a biztonságos autózáshoz van a többieknek, hogy ne bukkanjon fel a belső sávban a kiürült tankú gófkettő mellett sírva toporzékoló mamakedvence.


Te, te úgy megütnélek, hogy ne tudd meg... ennyire értetlen, önző, egoista szánalmat mint te még nem láttam.

2017. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

"Szegénykém csak elméleti autós. Ha valaha rohadt volna le, tudná, a belső sávban nem úgy romlik el az autó, hogy kivillan a checkengine, aztán az autó megáll 1 m féktávon, és gyökeret ereszt az aszfaltba"


Országúton már volt tengely törésem még a régi ezelőtti autómmal, képzeld az ott ahol megáll onnan nem tudod elmozdítani.

2017. júl. 14. 10:45
 26/32 A kérdező kommentje:

Azért akadt be a lemez... mert csak mellébeszélni tudsz... a kérdés még mindig megválaszolatlan... ott állok a belső sávban, kitettem az elakadás jelzőt, villogtatok mindennel amivrl csak tudok, valami szerencse folytán még nem firdult a helyzet tömegbalesetté... kit hívjak, mentőt, rendőrt, tűzoltót, katasztrófavédelmet, 112?...

Nem az a kérdésem mennyire büntetnek meg, vagy hogy milyen felelősségeim vannak... hanem hogy ki oldja meg ezt a helyzetet... ha én végkép nem tudom... ok letisztáztuk, ha leállósávban állok van időm felhívok egy autómentőt és tisztázom vele, hogy jelenleg egy vasam nincs ezt kiveséztük... a másik kérdésre nem kaptam választ... csak az idióta személyeskedésedet...

Haver... nem tudhatod ki miért van rossz anyagi helyzetben.. szöval az anyuci kedvencézést meg ezt az alpári stílust elfelejthetnéd.

2017. júl. 14. 11:23
 27/32 anonim ***** válasza:
40 éve vezetek, így aztán tudom, hogy előfordulhatnak váratlan helyzetek. Én ezen úgy szoktam segíteni, hogy mindig egy autószerelőhöz hordom a vasat. Összehaverkodok vele, és így számíthatok rá, hogy ha valami hasfájásom van, csak egy telefonomba kerül, és eljön értem. Utólag meg rendezem vele a dolgot.
2017. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Nos igen ez egy járható út és valóban erre nem is gondoltam volna, hogy a szerelőmet hívhatom, de ez is csak a leállósávban megoldás, tehát továbbra is kíváncsi vagyok, mi a megoldás, ha az út közrpén rekedek. Gondolom rendőr, én biztosan kapásból őket hívnám, de ha valaki tudja is az megmondhatná már :D
2017. júl. 14. 12:04
 29/32 A kérdező kommentje:
Ja és az autóra visszatérve egy kettes golf cabrio tökéletes gyári állapotban tartva, találkozón 2misit ajánlott érte egy gyűjtő... régen a hétvégi autóm volt, meg az is lesz, amint kilábaltam ebből a gebaszból amiben most vagyok... csak beszélgettünk egy haverral a régi trabantos balesetemről és felmerült bennem ez a kérdés... de látom marhanehéz megválaszolni :D...
2017. júl. 14. 12:15
 30/32 anonim ***** válasza:
bla bla bla bla vergődik a hisztis lány
2017. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!