Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sebességváltáskor ha 3-ból...

Sebességváltáskor ha 3-ból 2-be váltok de kanyarodni szeretnék 2-es sebességben, átváltáskor kell gázt nyomni? Tanuló vezető vagyok.

Figyelt kérdés

Az oktató azt mondta, hogy 2-es sebességben kanyarodjak mindig. Ha 3-mas sebességben vezetek és azt mondják kanyarodjak balra vagy jobbra, és már látom az utcát, akkor lelépek a gázról, csökken az autó sebessége, átváltok 3-ból 2-es sebességbe, DE amikor átváltok, utána lépjek rá a gázra? Csak ezt azért nem értem, mert ha rálépek, akkor megint kicsit gyorsabban megyek, pedig kanyarodni fogok már.Ezt ti hogy csináljátok?

Megkérdezem az oktatót erről természetesen, de csak 1 hét múlva tudok menni vezetni.


2017. júl. 13. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell akkor gázolni, mert elméletileg azért tetted be kettesbe, hogy ne legyen túl nagy sebességed. Ha dízelesen tanulsz, teszed vissza hármasból kettesbe, és nyomod a gázt, nagy eséllyel ránt egyet az autó. A dízelesek ilyenek. Tehát, röviden és egyszerűen, fékezel, visszateszed kettesbe, és hagyod, hogy guruljon az autó, majd ha lelassultál már annyira, hogy kell neki gáz, gázolsz, és váltasz hármasba.
2017. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elméletben sokkal nehezebb elmondani, mint gyakorlatban megtapasztalni. Én lassan 20 éve vezetek, de nem tudnám megmondani, hogy szoktam-e gázt nyomni ilyen szituációban. Sok mindentől függ, például hogy mennyire szabad előtted az út, van-e emelkedő, stb. Ha gyorsan akarsz kanyarodni, visszaválthatsz, és ahogy a kuplungot kiengeded, nyomod a gázt, hogy intenzívebben gyorsíthass ki.

Az a baj, hogy a tanulóvezetőkben még ez van, hogy ajjaj, kanyar jön, fékezzünk. Hármasban mentünk, váltsunk vissza kettesbe, de jaj, a gázt nehogy nyomjuk. Beveszed 10-zel a kanyart kettes alapjáraton, amit egyébként 30-40 között is be lehet venni hármasban anélkül, hogy vadbaromnak titulálna a többi közlekedő. Szóval elvesztek az ilyen részletekben, hogy nyomjam a gázt vagy sem.

Próbáld ki, rá fogsz jönni. Rutint kell szerezned, persze. Az előbbieket nem bántásból írtam, hanem csak mint jelenséget. A vezetést a tánchoz szoktam hasonlítani. Mindenkinek megvan a maga ritmusa. Van aki ügyesebb, van aki ügyetlenebb, de ha megvan a kanyarodás, fékezés, gyorsítás, váltások ritmusa, onnantól megy minden automatikusan. És persze mindenki másképp csinálja, mert erre nem csak egy recept van. Ja, és elsősorban az oktatódtól kérj tanácsot. Ha már ő tanít, a vizsgákig neki kell megfelelned.

Jó gyakorlást!

2017. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Benzines autóval tanulok vezetni. Értem én hogy nehezebb, azért is írtam ki a kérdést, mert a szűkebb ismerősköreimből sem tudták megmondani a választ. Nem is igazán érdekelne ha nem tudnék visszaváltani 3-ból 2-be kanyarodáshoz, de a forgalmi vizsgán úgy akarom csinálni, ahogyan az oktató mondta.
2017. júl. 13. 11:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatod úgy is, hogy nem közvetlen a kanyarban váltasz vissza, hanem előtte pár méterrel, és mire kanyarodnál, már belövöd a sebességed akkorára, amit szeretnél. Bár a mögötted jövők kevésbé fognak örülni ennek.
2017. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!