Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alpine 4x50w-os fejezységhez...

Alpine 4x50w-os fejezységhez milyen hangszórókat vegyek?

Figyelt kérdés

Kicsit belezavarodtam és elvesztem az információk között.

Adott egy Alpine CDE180RR

fejegység. Hátra nagy ovált szeretnék rakni mert ott van kivágva a hely és az első ajtókat békén szeretném hagyni. Kb 15-20 ezer ft-ot szánok rá. Hány w-os hangszórók kellenek minimum, hogy ne legyen gond a teljesítménnyel? Nem hangerőre utazom.


2017. júl. 13. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a 4x50w a gyakorlatban jó ha lesz 15-20w csatornankent.........erre én meg semmit nem kotnek ra foleg nem "nagy ovált"......foleg nem hatra!
2017. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Üdv! Akkor mit csinálnál? Nem kifejezetten azt kérdeztem, hogy csinálnál-e vele valamit, hanem azt, hogy miként... Mac Audio-ról vélemény? [link]

Ezt kötném rá.

2017. júl. 13. 12:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Azert oszinten szolva azt hittem ertheto az elso valaszom....hogy nem azert nem csinalnek ilyet mert úri kedvem ugy tartja hanem.mert tilos!

Most hiaba linkeled itt nekem a mac audio nagy ovalt,amit irtam az minden fejegysegre igaz mondegy mekkora teljesitmeny van rahazudva!Ezek a nagy ovalok meg azert minimum 80-100w-ot tudnak folyamatosan....

Biztos remek hangzasa lesz egy ilyen cuccnak 15w-al meghajtva.......főleg egy kalaptartoba belevágva valahogy!Mimden kicsit is igenyesebb hifis rémálma ez a kombó!Neked legalabb egy 2 csatornas erosiro is kellene hogy szoljon egyaltalan ez a cucc!Es a kalaptartoban még igy is csak maximum hangereje lesz....az akusztikája meg kb olyan mint hosszu begombolt bőrkabatban hugyozni!

2017. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok. Értem. Akkor milyen hangszórókat vennél hozzá? Miért kell mindenáron külön erősítő? Nem igazán akarok költeni rá. Ha ennyire fontos az erősítő, miért nincs beleépítve a fejegységbe? Miért nem lehet egyszerűen összekötni két kurv.. hangszórót meg egy kib..szott fejegységet, egyszerűen, erősítő nélkül? Nem vagyok audiofil sem bömböltető arnold, egyszerű, olcsó hangcuccot szeretnék.
2017. júl. 13. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Nezd a helyett hogy itt karomkodsz inkább hasznald a netet ertelmesebb dologra és olvasgass kicsit autohifi témában!meglátod megvilagosodsz!Ha nem gomd en nem kezdem el most nullárol elmagyarazni a dolgot,mert lathatoan onnan kellene.......a neten viszobt vannak erre nagyon jo leirasok képpel videoval mindennel!
2017. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fain, köszi. Tudsz javasolni olyan honlapot ahol a kérdéseimre pontos választ kapok?
2017. júl. 13. 16:09
 7/8 dirtboy ***** válasza:
100%

magas érzékenységű hangszórót vegyél ha minden áron fejre kötnéd.

ezt az adatot írják úgy is hogy spl.

kétféle képen mérik.

1. 1W/m

2. 2,83V/m

Az érték dB ben van megadva.

második esetén -3dB-t el kell venni hogy megkapd az első verzió szerint mért adatot.

Kell a magas érzékenység ha gyenge cuccra köti a ember,a fejegység végfoka pedig úgy sem tud olyan minőséget hogy más szempont alapján kellene választani.

Watt számot egyáltalán nem kell nézni,mindegyik bőven sokat bír majd a fejvégfokához képest.

impedanciát figyeld még hogy 4Ohm legyen.

2017. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 JulesTS ***** válasza:
100%
Ahogy dirtboy is irta, nagy erzekenysegu hangszorok kellenek neked. A Kicx STC hangszoroi eleg erzekenyek, normalisan szolnak es az aruk is elfogadhato.
2017. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!