Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorba rejtett erőtartalék?...

Motorba rejtett erőtartalék? Feloldása?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 125 köbös kis supermotóm(injektoros), és alapból nem nagy a teljesítménye, kb. 110km/h a vége. De az az érdekes, hogy egy 80kg-os utassal is ennyi a teljesítménye. Viszont miután ledobom az utast, utána egy rövid ideig sokkal jobban gyorsul, és a vége 120km/h lesz. Ezt fel lehet valahogy oldani, hogy ne legyen letiltva alapból a +teljesítmény? Hogyan?

2017. júl. 15. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az utas ledobása után úgy érzed, hogy jobban gyorsul, mert jobban gyorsul mint utassal? :D


Vedd le az ülést illetve nézd meg a rugók/lengéscsillapító környékét. Ha nincs egyiknél sem elektromos eszköz, akkor kizárt hogy "raksúly" alapján lenne valami teljesítményszabályzás. Meg a forgalmiban is hülyén nézne ki, hogy 1 fővel 12 lóerő, 2 fővel 18 lóerő :D

2017. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, hogy biztos csak úgy tűnik hogy gyorsabb, de akkor az hogy lehet, hogy utassal is annyi a vége mint utas nélkül? :D Meg utas nélkül először 120km/h a vége, de ha megállok, és újra kihuzatom akkor lassabb, és 110nél megáll. Úgyhogy nem tudom, de biztos van rá valami ésszerű magyarázat :D
2017. júl. 15. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyobb gázigény dúsabb keverék után lehetséges hogy jobban "megy" egy ideig.

Áttétel.

Azzal nem fogsz tudni mit kezdeni.

2017. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szél, emelkedő/lejtő, szerintem ezek okozzák a jelenséget.
2017. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!