Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlásnál ti mennyire...

Autó vásárlásnál ti mennyire vagytok válogatósan a felszereltségre?

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja várom a tökéletes autót, de még mindig nem találtam meg. Audi a4 b8-ról van szó. (facelift előtti). A legfontosabb az automata váltó.

Én a felszereltséget illetően ezeket nézem:

-3g MMI

-2 zónás klíma (de azt hiszem inkább 3 van ezekben, lényeg, hogy hátul is legyen klíma)

-xenon fényszóró

-EURO 5 motor

-műszerfalon is színes képernyő

-multifunkciós kormánykerék

-eső- és fényérzékelő (de ez talán alap bennük)

-az mmi irányító a váltókar mögött legyen

Azt hiszem ez minden. Ezek a fontosak, nincsenek sorrendben.

És ezek a nem szükségesek, de jó lenne:

-3 ágú kormáynkerék

-bang and olufsen hifi

-barna bőr ülések

-adaptív fényszórók

-hegymenet asszisztens

Talán ennyi.

Szerintetek túl válogatós lennék vagy ti is így vagytok autóvásárlással?

Ti a listámból mit nem tartanátok egyáltalán fontosnak, ha ti vennétek?

(Ez csak a felszereltségről szól és nem az autó állapotától és múltjáról!)



2017. júl. 15. 22:42
 1/7 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

-EURO 5 motor (2009/9 utáni)

2017. júl. 15. 22:43
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyira vagyok válogatós amennyire a pénztárcám (zsebem) €ngedi.

A legutóbbi autóvásárlásomkor a kiszemelt autót amikor élőben megnéztem, nem éreztem azt, hogy megdobban a szívem. Nekem ez fontos.

Így kifordítottam a zsebeimet, megtoldottam még három kilóval az eredetileg szánt összeget és vettem egy olyat aminél éreztem a dobbanást.

2017. júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos nem vagyok válogatós, de helyén kezelem a dolgokat. Pl.: nem vadászok olyan A4-re (ami valljuk be alsó-közép kategória), ami felső-közép felszereltséggel gurult ki a gyárból. Mert ez a felszereltség amit itt leírtál max. az összes A4 1%-ára igaz.


Lehet ilyet vadászni csak kb. 0 választékod lesz, ami rizikós.

2017. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Használt autó piacon olyat kapsz amilyet, nagyon nagy elvárásaid ne legyenek... Nagyon minimális esélye van, hogy találj ilyet.

Kritikusan fontos dolgok nálam pl. az automata váltó, a klíma. Ezek kritikus kényelmi funkciók. A többi már csak apróság, egyéni dolog, nekem egyik se fontos pl.

Talán az Euro5 motor, azért, hogy 5 év múlva is bemehessek szmogriadókor a fővárosba.

2017. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Digit klíma és xenon a lista szerinti legfontosabb kényelmi és biztonságkritikus extra, amit érdemes keresni.

Szórakozás szempontjából pedig a b&o hifi, ha többre értékeled, mint egy hasonlóan profi vagy jobb utólagos audiórendszert a gyárinál.


A többi leginkább parasztvakítás. Személyes tapasztalat: az esőérzékelő egy kalap kaki, főleg sötétben. Akkor több kellemetlenséget okoz, mint amennyi hasznot nappal. Nappal is csak az automata nappali menetfény/tompított világítás kapcsolásának van értelme.

2017. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ti a listámból mit nem tartanátok egyáltalán fontosnak, ha ti vennétek?"


- xenon fényszóró szerintem felesleges elvárás. Illetve ha nagyon kell, tudsz bele rakatni utólag is. Ez nem egy olyan dolog, amit ne lehetne cserélni.


- eső- és fényérzékelő számomra lényegtelen, csak egyel több hibalehetőséget ad az autónak. Ez már túlzott luxus, nem olyan nehéz bekapcsolni a fényszórót és az ablaktörlőt. Ami a fényszórót illeti, lehet bele rakatni nappali menetfényt, így azt nem kell kapcsolgatni sem.


- Klíma terén se vagyok válogatós, mindegy, hogy digit vagy manuális, csak legyen benn, az a lényeg. Legyen hátul is attól függ, hogy általában hányan szoktatok utazni benn. Csupán 2 személyre nem feltétlen elvárás.


Az autóváráslás egyébként olyan, hogy kompromisszumokat kell kötnöd. Ha nem engedsz az elvárásaidból, sose lesz autód. Illetve ha új autót veszel, abba olyan extrát rakatsz, amit akarsz; de egy használt autónál kompromisszumkésznek kell lenned.

2017. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta kicsit átgondoltam mindent. AMik nélkül nem vezsek azok ezek: xenon, 3g mmi, 3 zónás klima, euro5.

Ezek nem lehetetlen dolgok.

Köszönöm a válaszokat!

(6-os válaszoló: xenon azért nem felesleges, eső és fényérzékelő ebben az a4-ben alap, nem lehet nélküle venni, klíma pedig szintén automata mindben csak annyi, hogy van 1 és 3 zónás és az 1 zónásban nincs hátul)

2017. júl. 16. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!