Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan hangos egyesek...

Miért olyan hangos egyesek motorja?

Figyelt kérdés
Elég idegesítő hogy megyek az utcán és elmegy mellettem valami motor, és olyan kib*szott hangos miközbe semmi sebessége nincs, csak nyomja neki a gázt. Tényleg olyan hangosak alapból vagy van valami módosítás rajtuk?

#hang #motor #zaj #csicskagyerek
2017. júl. 18. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, tényleg idegesítőek, de legalább észre venni őket. Még mindig jobbak, mint a nesztelenül suhanó elektromos nyavalyák. Százéves öregasszonyok e-bike-al iszonyú veszélyesek tudnak lenni, mert túl gyorsan mennek, összevissza, és az ember az utolsó utáni pillanatban észleli csak... Ezeknél jobb a hangos viszketeg fajta... :)
2017. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Módositás van rajta. Ha túl hangos akkor hivhatsz rendőrt mert csak egy bizonyos dbig lehet hangos. De ha kiveszik a db killert akkor brutális hangja van a motornak. Azért is hangosak mert jó, én imádom ha egy kocsi vagy egy motor hangos és jó hangja van. Meg azért is ha a holt teredbe van és te csak a visszapillantó tükörbe nézel akkor halljad, hogy halló van valami melletem. Sokan csak a visszapillantó tükröt használják és rá rántják a motorosra a kormányt mert mem néz el.
2017. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiszedik a hangtompítót a kipufogóból, elég idegesítő, de van aki menőnek tartja. Azok még nem dolgoztak napi 12 órát egy MTZ-ben pl. akkor megtudná miért is jó egy halk motor...


Az amelyik menni se megy cserébe, azok valami ötvenes kaki supermotok (krossz utcai gumival), mivel krossz áttétel van bennük és rövidek, négyet vált, megy 30 métert, gurul 40-nel, közben ordít. Főleg a kétütemű varrógéphangú szutykok.

2017. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sportdob sokat dob rajtuk. Én szeretem, ha a motoromnak van hangja, sztem szép hang :D tudom sokan nem szeretik, de ez van ...
2017. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De sok okos ember van:)

Azért hangosak, mert sport végdob vagy teljes rendszer van a motoron (gyáriba nincs db killer se, az már úgy van megtervezve, hogy halk legyen alapból is). Ezek a rendszerek nem tartalmaznak katalizátort (vagy esetleg valami spécit), nyitott az egész. Ez azon kívül, hogy nagyobb hanggal jár, javítja a motor teljesítményét is.

Persze, sok embert zavar. Csak azt nem veszik figyelembe, hogy a motorosakat soha senki nem veszi észre (persze egy kis túlzással, és tisztelet a kivételnek), még akkor sem, ha olyan hangja van a motornak, mint egy felszálló Boingnek.

Velem minden nap, amikor gurulok, megesik, hogy "ki akarnak nyírni".

Itt egy-két példa ízelítőnek (ezen a motoromon sport rendszer volt, a mostani gsx-s1000-en még(!) a gyári van):

https://www.youtube.com/watch?v=iGA8fpIhKac

https://www.youtube.com/watch?v=893lWYztQgg

2017. júl. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!