Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes egy gagyi állapotú...

Érdemes egy gagyi állapotú Swiftet megvenni és A-tól ZS-ig mindent kicserélni rajta?

Figyelt kérdés

Kedvelem az 1.6-os automata Swifteket, csak elég ótvar állapotúak ami meg jónak látszik az meg kétséges, bárikor beüthet a izé :)


Mondjuk megveszek egy papiros Swiftet és veszek bele új váltót, gépműhelybe megnézetem a motort jó dugattyúkat veszek, szelepeket rendbe tetetem karosszériát az utolsó hibáig megcsináltatom még üzemanyag tartályt is veszek stb. . Ez a művelet kb. megállna 900 ezerbe? Tudom, hogy akkor is csak Swiftem lesz, és autót kéne venni, de valahogy nem bízok az új autókba és megcsinálnék így 2 Suzukit az 2m-be megállna és nem kell modern autóba gondolkodnom ami lutri.


Igazából most is van kettő Swiftem, egyik most lesz kilakatolva meg dugattyút cserélünk, az tényleg jó állapotban van vagyis lesz. De van még egy az 1.3-as az megcsináltatnám meg vennék egy automata 1.6-ost.


2017. júl. 19. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nagyon elfelejtesz. Egy autó nem csak abból amit te össze buherálsz.

Van még futómű, gumi, fékek, az összes elektronika, üzemanyagrendszer, kaszni, festés, stb.

Ezek ugyan úgy bármikor elromolhatnak, és akkor már nem 2 milla lesz .

Bár milyen jól megcsinálnád, akkor is egy ótvat szutykod lesz. Egy új az meg csak új, és éveken keresztűl nincs baj vele.

2017. júl. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezekbe milyen automata van amúgy? A régi bolygóműves 4 sebességes, aminek "kettes" az első fokozata és végig kúszik? És csak legnagyobb fokozatban van reteszelés?
2017. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért is akarsz dugattyúkat cserélni, meg szelepeket "javítani" ?

Egy swiftben pont a motor az, amivel a legkevesebb baj van, ha kap olajat időben, nem sok baja lehet.

Csak azt kell megjavítani, ami rossz. Üzemanyagtankot minek cserélni? Viszont a futóművet nem említetted: ghömbfejek, szilentek, lengőkarok...

EGy gagyi állapotú autót csak üzemben tartani kell, nem szalonállapotúra hozni.

2017. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Vagy ez vagy valami kétezresnél nagyobb köbcentis automata ( mert lusta vagyok :) ) hétszázé' mert fenntartás is kell számolni.


Inkább a bolygóműves.

2017. júl. 19. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!