Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinálok rosszul? ( Friss...

Mit csinálok rosszul? ( Friss jogsi,17 éves használt autó. )

Figyelt kérdés

Üdv!


Megyek lakott területen 50-l vagy autó úton 90-l és kanyarodnom kell kereszteződésnél(Focus1.6). Előtte jóval lelassítok és berakom kettesbe 30km-nál. Index is van már időben. Motorfék szépen lelassítja 15-20 km-re mire kanyarodok. Kanyar közben rángat az autó. Szinte ugrál. Ha kanyarban adok neki gázt akkor is csinálja. Amikor vezetésoktatáson voltam és vizsgáztam egyszer se voltam így, pedig két különböző autón is tanultam, mert közben az oktató lecserélte a kocsit. Mit csinálok rosszul? Hogy kéne tennem? Motorfordulat a hibás? Ha igen mi lehet a gond?Bocs ha hülyeséget kérdezek, de teljesen zöldfülü vagyok.



2017. júl. 21. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a motor a hibás, valami szar benzines autó lehet. Esetleg próbáld nagyobb fordulaton tartani. Ez sajátod? Mert egy szerviz nem ártana neki.
2017. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen saját. Ford Focus 1.6 benzin. :(
2017. júl. 21. 09:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez valószínüleg nem a te hibád lesz. Kicsit alapból erőtlen ez a motor, de van ott egyéb gond is szerintem, elsősorban a benzinszűrőt legalább ki kell cserélni.
2017. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vezérlés pumpával, olajcsere, levegő, pollen,benzinszűrőt cseréltettem.
2017. júl. 21. 12:12
 5/5 anonim válasza:

Én 1.3-as Suzukit hajtok, nem mai példány, de nincs vele ilyen baj, pedig én is szoktam országútról lekanyarodni elég sűrűn, kettesben is. Nem hiszem, hogy a motorod lenne erőtlen, a Suzuki hármasban kezd rángatni 25-nél, de kettesnél még semmiképp nem, még 5-8-cal is elgurulgatok kettesben, fuldoklás nélkül.

Bár a Suzuki szerintem könnyebb, nem tudom, mekkora tömegű a Ford Focus, mindenesetre apum mondja mindig, hogy a mi Suzukink elég könnyű.

Érdemleges választ nem nagyon tudok adni, nem értek az autó alkatrészeihez, csak ezt a tapasztalatomat akartam leírni.

Esetleg nem lehet amúgy, hogy a benzin nem a legjobb minőségű? Nálunk volt már olyan, hogy nem tetszett az autónak a benzin, máshol semmi baj, de egy bizonyos helyre már nem megyünk évek óta, mert onnan ha kijöttünk, nekünk is rosszalkodott kicsit.

Főleg, hogy ugye írtad, hogy cseréltettél dolgokat is rajta.

2017. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!