Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha én motorral közlekedek...

Ha én motorral közlekedek akkor ilyen helyzetben kell indexelni?

Figyelt kérdés
Tehát pl egy forglami sávon belűl előzhetek másik motorost és kerékpárost de ilyenkor kell indexelni ? vagy csak ha átlépem a felezővonalat?
2017. júl. 22. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

Csak érdekességképpen:

Motorra nem kötelező az index.

Viszont ha van rajta és nem működik,meghúzzák a vizsgán.

Sávon belül csak az elindulási illetve megállási szándékot kell jelezni.

2017. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell indexelni sávon belül, ha előzöl, de erősen ajánlott, saját biztonságod érdekében, mert rengeteg barom van az utakon.
2017. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,ezt elfelejtettem hozzátenni ha jön egy harmadik kétkerekű,aki talmácsinak képzeli magát és mindkettőtöket megakar előzni..
2017. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Így szól a kresz:

" Az előzési szándékot - ha az előzés irányváltoztatással jár - irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell."


Az irányváltoztatást így definiálják: "terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb."


Tehát ezek alapján nem kell.


Viszont ezt is írja a kresz: "A jármű vezetője egyéb esetben (pl. útkereszteződésben kanyarodó főútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet."


Tehát nem kötelező, de megengedett.

És egyébként ajánlott is.

2017. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, manapság már sokan nem is igazán használnak indexet, akkora lúzerek.
2017. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én autóval is szoktam, ha ki kell kerüljek valamit, de nem lépem át a felezőt.
2017. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!