Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 50 cm3as cross endúró...

Van egy 50 cm3as cross endúró motorom. A kérdésem az, ha kiszedem a kipufogó végéből a gyapotot és nem teszek vissza újat, akkor történik valami? Valami káros a motorra nézve? A hangja jobb és hangosabb, de nem ég szét a dob lemeze?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ég semmi szét,de hangosabb lesz.Ha ez kétütemű,ami vszínű.Akkor jelentősen is gyengébb lehet ezután a berhelés után és ennek ellenére nő a fogyasztása is,mert a 2T motoroknak a kipufogó rendszerének az egyik fő feladata a visszaöblítés,hogy ne engedje a hengerből idő előtt távozni az elégetlen üzemanyagot.
2017. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen 2 ütemű. Már szét volt égve a belső tömítő anyag a gyapot. Ez a gyapot egy csőre volt ráhúzva, ami lyukas volt. Ennyi visszafogó erő nem elég neki? + a dob ami rámegy a csőre.
2017. júl. 24. 07:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs hatással a motor teljesítményére a végdob. 2 ütemű motornál a rezonátor (ha van) végzi a vezérlést illetve minden mást. Mivel írtad hogy gyapot van benne ezért a végdob úgy néz ki hogy van egy cső amin sok furat van. Ekörül van az üveggyapot (vagy egyéb nagy sűrűségű anyag). Ez a furatokkal teli cső a gázáramlást nem zavarja csak hangot tompít, viszont ha a teljes egészéből kiveszed a gyapotot az kedvezőtlen örvényeket generálhat, és a hangja is elviselhetetlen lesz. [link]

Ebben a videóban tökéletesen hallani. Kb ugyan ezt fogja produkálni az üres végdob.


Nekem Tg E-nox kipufogó rendszerem volt a motoron és a végdob gyapotjának a felét kivettem. Úgy nagyobb de elviselgető volt a hangja és nem volt hatással a teljesítményre.

2017. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na teljesen kivettem, nagyobb öblösebb hang. De mást nem vettem észre. Max addig vettem le, amíg nem veszek rá új gyapotot. :)
2017. júl. 25. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!