Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Autótisztítás házilag,...

Havas Levente kérdése:

Üdv! Autótisztítás házilag, ötlet?

Figyelt kérdés

Ki kellene takarítanom a kocsimat, mert picit koszos. Várom az ötleteket, hogy a tetőkárpitból mi hozza ki jól a koszt, a napellenzőket mivel tisztítsam meg, hogy ne legyenek koszosak, illetve a szőnyegre / ülésekre mi a leghatékonyabb szer, ami kihozza a koszt, és nem horror drága!

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2017. júl. 24. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Itt vársz tippeket? Magyar ember már akkor cseréli az autót, ha megtelt hamutartó! Még szerencse, hogy én nem dohányzom. :-))
2017. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Sajnos a tisztítószerekre is áldozni kell,kismillió a választék.

Olcsó teszkós termékek nemérnek egy kalap kakit sem.

2017. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kárpitra szövetekre nem jó a spray , szőnyegtisztítógép többszöri meleg tömény mosószódás vízzel csodát tesz , melegben kiszárad 2 nap alatt .
2017. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig tanácsokat.

Akkor mondjuk, hogy áldozok a tisztítószerekre, tudnátok adni tippeket?

2017. júl. 24. 19:30
 5/17 anonim ***** válasza:
Vidd el kárpitoshoz.
2017. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de házi módszer érdekelne. :D
2017. júl. 24. 19:55
 7/17 crudy ***** válasza:
Szerencsere vannak jo hazi megoldasok. En most csaptam fel auto kozmetikusnak ugyhogy tudok ajanlani ezt azt. Az az elso szempont h milyen anyagbol van azules boritas es a teto karpit. Egybort, alcantrat, sima szovetet vagy regiplustmind mashogy massal kellkezelni. Ugyan ez a tetokarpit. Vannak ezek a regi anyagok amik bolyhosak es ugye vannak az ujabbak amik nem annyira. Utana azt kell kideriteni hmilyen tipusu
2017. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 crudy ***** válasza:
Hoppa, na mindegy folytatom. Szoval milyen tipusu a szennyezodes. Pl egy napellenzot aminek alltalaban bor vagy borhatasu muanyag a boritasa egy sima szappanos vizes rongy tisztara varazsolja. Tescoban lehet kapni sok mindent. A tescos karpittisztito tenyleg semmire nem jo de a turtle wax mukodik. Ha komoly foltrol van szo akkor ules ki es sajnos venishel at kell sikalni. A turtle waxos karpittiaztitonak a tetejen van egy muanyag kefe, azzal kell beledolgozni a feluletbe a tisztito habot de ha plusrol van szo akkor azt hajlamos bojhositani ezert ott finomabb kefet akar koromkefet kell hasznalni, szigoruan egy iranyba illetve rongyal korkorosen. Varni kicsit majd attorolni. Mielot barmit fujnal a karpitra ki kell probalni valami eldugott helyen nem e fakitja, rongalja az anyagot. Nem tudom mire gondolsz horror arak alatt ezek 1-2 ezer forintos dolgok ami szerintem semmi es sokaig jo ha nem iszonyat dzsuvas az auto.
2017. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a normális választ!


Lefotóztam az üléseimet: [link]


A tetőkárpit meg valami hasonló: [link]


1-2 ezer forint nem fog földhöz vágni, főleg, hogyha tudom azt, hogy megérte az a tisztítószer, és a ráfordított idő. :)

2017. júl. 24. 20:32
 10/17 crudy ***** válasza:
Az ulest nyugodtan kefelheted annak nem art de csak egy iranyba. A kalaptartot en a helyedben csak ronggyal csinalnam. A tetokarpitra venish szonyeg es karpittisztito de elotte proba h nem e fakitja de szerintem nem fogja. Lelocsolod, atkefeled, ronggyal/szivaccsal is erosen attorlod aztan mehet ra viz, nem kell felni h elazik mert nincs mi beszivja a vizet. Aztan porszivoval atmesz rajta sokszor. Ha kell ezt megismetled egyszer ketszer es utana szerintem prima lesz.
2017. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!