Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy Németországba...

Lehetséges, hogy Németországban ezek az autók ennyivel olcsóbbak?

Figyelt kérdés

Van egy honlap /autod.hu/, a mobile.de hivatalos partnere, ahonnan autót lehet vásárolni/rendelni Németországból.

Nézegettem ott is az első generációs Audi A4-eseket.


Itt van példának egy :


[link]


A gépkocsi külföldi ára 262 650 Ft

Hazaszállítási költség 140 000 Ft

Forgalomba helyezési költség 60 000 Ft

Regisztrációs adó 108 000 Ft

Az autod.hu szolgáltatás díja 99 000 Ft

Összesen: 669 650 Ft


Ebben az összegben egyedül a vagyonszerzési illeték nincs benne, illetve erre még rá jön értelemszerűen a kötelező biztosítás.


Képek alapján az ilyen állapotú autók itthon átírási költségek nélkül kezdődnek ilyen árban.

Itt viszont az autó jóval olcsóbb, csak az egyéb költségek tornázzák fel az árát.

Létezik, hogy Németországban ennyivel olcsóbban "szórják ki" at ilyen idős autókat ?



2017. júl. 26. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A németek pedig azt nem értik, hogy a kelet-európaiak miért veszik meg ezeket. :-)
2017. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Simán , kint éltem haver vett c180at tele extrával friss vizsgásat stb zsír állapotban fele ennyiért mint nálunk . Ausztriára is ez ami jellemző , másik haver Bömi compactot vett dolcsón . Semmiképp nem venném meg kereskedőtől , töröktől végképp . Ennek a feléért hozza be kábé és már ezen is keres . Magamnak behoznám gurulva ,
2017. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A németek csak addig értetlenkednek, amíg meg nem tudják, hogy itt milyenek a bérek.... :)
2017. júl. 26. 16:30
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, ez ennyi. Megnéztem a kereskedőről írt véleményeket is, nem rosszak, bár egy ember vett egy Tigrát, ami 120 km után motorhiba miatt megállt. Na, ő többet nem érte el a kereskedőt, tehát erre azért számíthatsz. A képeken valóban szép az autó, de én megnézném helyben is. Amúgy a 140.000 ft-os hazajuttatás nem olcsó, a 100,000 forintos díjban pedig nem tudom, mi van benne. Ha kint átnézik kicsit és felhívnak az autó mellől, akkor jó. Műszakija éppen lejárt, alighanem a tulaja már nem akart a kinti műszaki miatt rákölteni. A céget (magyar) nem ismerem, de nem elrettentő a szolgáltatásuk ára. De pl mi van, ha nincs már meg az autó, mire odamennek?
2017. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Személyesen átnézik, leellenőrzik az autót, mielőtt elhozzák. Ez (is) benne van az árban.

Folyamatosan telefonos kapcsolatban van az ügyfél és az itthoni kereskedő.

ha pedig már nincs meg az autó, akkor törlődik a német oldalról és erről téged is értesítenek.

2017. júl. 26. 17:02
 6/15 A kérdező kommentje:

mi a vásárlás folyamata?


Autó kiválasztása (márka, modell, felszereltség, évjárat, futott km, ár, speciális igények).

A kiválasztott autó(k) leellenőrzése.

Szerződéskötés az autó megrendelésére (előleg befizetés).

Az autó szakember által történő személyes újra ellenőrzése.

Az autó traileren Magyarországra történő szállítása.

Az autó megrendelő általi megtekintése és kipróbálása.

Az autó műszaki vizsgáztatása, regisztrációs adómegfizetése, és az ügyfél nevére történő forgalomba helyezése.

Az autó teljes körű átadása.

2017. júl. 26. 17:03
 7/15 A kérdező kommentje:

hogyan ellenőrzik le az általam kiválasztott autókat?



Az autókat 3-szor ellenőrizzük;

Először telefonon: állapot, futott km, külső sérülés, műszaki állapot, szervizkönyv megléte, vezetettsége, kulcsok megléte;

Másodszor háttérben alvázszám szerint, a szervizkönyv és a szervizben közölt adatok összevetése a valós km, és az előélet összevetése;

Harmadszor a helyszínen történő rövid állapot felméréssel és kipróbálással, mint külső belső esztétikai állapot, kerekek, felfüggesztések, lengéscsillapítók állapota, km óra, szervizkönyv, 2db kulcs megléte, teljes dokumentáció megléte és érvényessége.

2017. júl. 26. 17:04
 8/15 anonim ***** válasza:
OK, ez így korrekt. A kérdésem továbbra is az, hogy mi történik, ha már nincs meg az autó? Akkor is fizetni kell ? Ugyanis a kereskedő nem biztos, hogy egyből leszedi a kocsit. Idő, ameddig odaér, ahhoz képest, hogy kinézted. És ha az autó nem olyan, mint amilyennek leírták? Akkor mit fizetsz? Ezekre kérj választ.
2017. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

20% előleget kérnek. Ha az autó számodra kifogásolható állapotban van, akkor visszafizetik az előleget, az ügyintézési díjat levonva.

Szóval, igen. Ebből a szempontból kicsit rizikós, mert így bukhat az ember egy százast...

2017. júl. 26. 18:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz egy havert és kimentek a kinézett kocsiért. Egyből 100-al kevesebb meg a hazahozatal sem lesz 140.

Én így csinálnám. Ha pl. nem értenék semmit a kocsikhoz vagy nem tudnám elintézni ottkint a papirmunkát akkor inkább vennék itthon.

Ennek a cégnek a szolgáltatásait igénybe véve szerintem már itthoni árnál lennél a kocsival. Plusz nem is látod a kocsit amit megveszel.

2017. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!