Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy Németországba...

Lehetséges, hogy Németországban ezek az autók ennyivel olcsóbbak?

Figyelt kérdés

Van egy honlap /autod.hu/, a mobile.de hivatalos partnere, ahonnan autót lehet vásárolni/rendelni Németországból.

Nézegettem ott is az első generációs Audi A4-eseket.


Itt van példának egy :


[link]


A gépkocsi külföldi ára 262 650 Ft

Hazaszállítási költség 140 000 Ft

Forgalomba helyezési költség 60 000 Ft

Regisztrációs adó 108 000 Ft

Az autod.hu szolgáltatás díja 99 000 Ft

Összesen: 669 650 Ft


Ebben az összegben egyedül a vagyonszerzési illeték nincs benne, illetve erre még rá jön értelemszerűen a kötelező biztosítás.


Képek alapján az ilyen állapotú autók itthon átírási költségek nélkül kezdődnek ilyen árban.

Itt viszont az autó jóval olcsóbb, csak az egyéb költségek tornázzák fel az árát.

Létezik, hogy Németországban ennyivel olcsóbban "szórják ki" at ilyen idős autókat ?



2017. júl. 26. 16:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Saját példámat tudom felhozni: 350.000 Ft-ért vettem meg 1 hónapja német papírokkal a benzines IV-es Golfomat. Ennyiért rozsda- és törésmentes, megkímélt állapotú volt. Papírozással mást bíztam meg, ezen felül kellett a trailer, meg mivel kivonták a forgalomból kint, ezért itthon egyedi vizsgáztatás kellett, ami kapásból 40 ezer Ft volt.


Szervízzel együtt kijött az autó 530.000 Ft-ból. Ehhez képest itthon 600.000 Ft-ért sérült, rozsdás autókat kínálnak. Vettem rá 4 új gumit, gyönyörű alufelnit, lesötétítettem az üvegeket, és így vagyok most 690.000 Ft-nál, amúgy meg a 600.000-es itthonira is még kellett volna szervizelésre költeni, plusz átírás, és még se gumi, se felni, de legalább rozsdál és sérült.


Érdemesebb amúgy itthon megvenni kinti papírokkal. Sokan, akik ezzel foglalkoznak nem honosítják, mert számukra az a fontos, hogy minél hamarabb továbbadják. Inkább arra mennek, hogy több kisebb profitjuk legyen, mint hogy egy nagyobb, ami viszont rizikósabb, mert akkor már neki is költenie kell az autóra.


Anno keresztapámék is hoztak be autókat, egy kereskedéstől kb. 3 autót megvettek Németországban, erre ajándékba adott a kereskedő egy negyediket. Na azon nem volt nehéz nyerni :)

2017. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az ilyen, utolsó által példaként felhozott autókkal egy baj szokott lenni: a vevő nem az a papíron, aki behozta, hanem aki itthon megvette. Ez egyrészt hamisítás, de a nagyobb baj az, hogy az itthoni vevő nem léphet fel a tényleges magyar eladóval szemben, ha panasza van. Mert jogilag nem ő az eladó.
2017. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12-es hozzászólónak: valóban, ebben igazad van. Az adás-vételi papíron csak a németországi kereskedő pecsétje meg aláírása volt rajta, minden más itthon lett kitöltve hozzá.


Ezt valaki vagy hajlandó így intézni, vagy azt mondja, hogy inkább ő maga megy ki érte, vállalva az esetleges lukrafutást.

2017. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12

Nem életszerű, hogy panasszal akarjak élni az 1000eurós autóvásárlás után. Ez a megnézted és megvetted kategória, természetes hogy a vásárlás után az autó a te gondod.

Kimenni és lukrafutni? Én 3-4 szobajöhető autót nézek egy 50-100km-es körben. Abból 1 általában megfelel, szerencsés esetben az első. De ha nem még akkor is ott a lehetőség körbejárni a környék autókereskedéseit, sose tudod hol találod meg a kívánt kocsit. Ehhez persze talpraesettnek kell lenni és beszélni nyelvet.

2017. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
OK, jogos, hogy annyira nem életszerű. Hacsak más nem derül ki a kocsiról, pl. lopott, vagy nem tudod átíratni valami miatt. De ha valakinek ezek a kockázatok beleférnek, akkor megéri. Ahogy írod, egy autóért jobb nem kiindulni, mert ha mégsem OK, akkor pocsékba ment az idő és a pénz. Egyébként az autod.hu szolgáltatása szerintem nem rossz, ha szerencséd van és megvan kint az autó. Sőt, nem is olyan nagyon drága. Viszont egy fontos dolog van: messze nem fedi le a mobile.de teljes kínálatát.
2017. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!