Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 Hűtésgondok?

Peugeot 206 Hűtésgondok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 2004-es 1.1i Peugeot 206-os autóm. (klíma nélküli) Pár napja egy Budapesti felutazás közben (270km) a város kellős közepén megállt a motorhűtő ventilátor. Eddig semmi probléma nem volt vele, a városban is többször elindult, majd egyszer arra lettem figyelmes hogy felszökött a víz 110-120 fokra, mert ugye nem indult el a ventilátor. Biztosítékok leellenőrizve persze. Miután kín keservesen 40 fokban, fűtéssel hazajöttem, elvittem szerelőhöz, hibakód olvasás nem hozott eredményt. Ez nem az a típus amiben a hőkapcsoló kapcsolja a ventilátort hanem a forráspont érzékelő, ami működik a szerelő szerint, ezért itt sem talált semmi hibát. Annyit mondott hogy esetleg vigyem el olyan emberhez aki bele tud a motorvezérlőbe nyúlni, mert lehet hogy ott van a probléma. Valakinek esetleg volt ilyen típusú problémája? Vagy esetleg valakinek valami ötlete hogy mi lehet a probléma? Előre is köszönöm annak aki tud nekem ötletet adni!

2017. júl. 26. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Első körben direktbe kötném a ventilátor. Ha úgy megy, akkor ellenőrizném a reléket és csak ez után kezdenék beljebb kapirgálni. Kézzel egyáltalán megforgatható a venti? Mert csúnyán be szoktak rohadni.
2017. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs megragadva a ventillátor, megpróbáltam akksival is és működik.
2017. júl. 26. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor ellenőrizni kell a relét, ha jól emlékszem ott van a műanyag homlokfal közepében valahol és zöld színű. Legalábbis a régebbié zöld volt.
2017. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!