Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada Granta lehet taxi?

Lada Granta lehet taxi?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az életkori és műszaki előírásoknak megfelel akkor lehet.
2017. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Új Granta természetesen :) Pesten lehet taxi? Nem tudom ott mi a szabály, hány liter csomagtér, tengelytáv... sehol nem találok infót.
2017. júl. 29. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Bármely közúti közlekedésre alkalmas minimum 1 a vezetőn kívüli biztosított hellyel ellátott autó alkalmas alapjában.

Hiszen az egyéb kikötésekalapból megvannak azzal,hogy közúti közlekedésre alkalmas,tehát árulják a szalonok.

Inkább taxi szabályok vannak :

"(NFM) 10 évnél nem régebben forgalomba helyezett, két oldalon két-két ajtós, legalább Euro 4-es belsőégésű motorral vagy elektromos hajtással rendelkező és légkondicionált gépkocsival nyújtható."

Ezeket szerintem bőven. :)

És innen jönnek az elvárások

2017. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1.4. Műszaki követelmények (2015. július 1-jétől!)



- összes hajtómotor teljesítmény minimum 55 kW, (belső égésű, hibrid, elektromos);


- tengelytáv minimum 2550 mm;


- kombi vagy egyterű felépítményű személygépkocsi csomagtartó mérete minimum


390 liter;


- nem kombi vagy egyterű felépítményű személygépkocsi csomagtartó mérete minimum 430 liter;


- gyárilag hibrid és elektromos meghajtású személygépkocsi csomagtartó mérete minimum 300 liter;


- környezetvédelmi besorolás minimum EURO 4 (2017. december 31-ig);


- környezetvédelmi besorolás minimum EURO 5 (2018. január 1-jétől).

2017. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tengelytáv: 2476 mm... zsír... nem lehet taxi :(
2017. júl. 29. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem nagy mínusz :D
2017. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dacia Logan, az való taxinak. Megvan a tengelytáv, megvan a csomi méret, csak pesten, pont a teljesítmény kikötés miatt az alap motoros (1.2 benzin, vagy a legújabb, 1.0 benzin, 53kW) nem játszik, de a turbós 0.9 benzines, vagy az 1.5 dCi már megfelel ennek a követelménynek is. Most már mindegyik EURO 6-os, így az is bőven pipa, klíma van, pipa, igénytelen (jó értelemben), olcsón szerelhető, fedett "bódé", pipa, pipa pipa. Az enyém (vidéken, 1.2 benzin) papíron városban eszik 7 liter körül, gyakorlatbanvolt már 9 is (nappal, klímázva, illetve magamra is hűtöttem a droszton, nyilván járattam), de éjszaka evett már 6,2 litert is. Egyszerű, mint a faék, "nem jó, de legalább szar", ahogy fater mondta, de a célnak, hogy az utasaidat pár km-en át eldobd A-ból B-be és termelje neked az autó a lóvét, arra untig megfelelő.

A Lada pedig az alap 1.6 benzines motorral telejsíti ugyan a teljesítmény kritériumot, de a tengelytávval bajok vannak, valamint a gyári városi fogyasztási értéke 8-9 liter között van megadva, bele se gondolok, mit produkál az életben, "laboratóriumi körülmények" nélkül, a nappali forgalomban, nyáron, klímát zúgatva.

2017. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ja, és lényegében ugyanúgy Renault alapokon nyugszik, mint a Dacia

előző voltam.

2017. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!