Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen (hang) eszközzel állít...

Petya101 kérdése:

Milyen (hang) eszközzel állít félre a rendőr (autó)?

Figyelt kérdés

Arra az eszközre lennék kíváncsi, amit ha jól tudom "hápogónak" hívnak, amit a rendőr használ, ha pl félre akar állítani. Ha jól tudom, a gyári duda van rá lecserélve.

Hol lehet ilyet beszerezni ? NEM a szirénáról beszélek. Köszönöm.


2017. aug. 2. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Az az eszköz teljesen szabálytalan, a rendőr sem használhatja megállításra, csak a sok tájékozatlan már akkor bepánikol, ha rendőrt lát.

A rendőr csak és kizárólag a következő módokon állíthat meg gépjárműveket (KRESZ 6.§):


(2) Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,


a) a járművek megállítására


aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy fehér fény körbeforgatásával, illetőleg síppal ad jelzést,


ab) menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal;


b) a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból vagy motorkerékpárról, illetőleg rendőrségi helikopterről hangszórón keresztül adott, a követendő közlekedési magatartásra vonatkozó utasításának megfelelő módon kell az úton közlekedő jármű vezetőjének eljárnia.



A hápogtatott sziréna csupán a rendőr kényelmessége miatt van, kényelmesebb hátulról hápogni, mint megelőzni, és a fent leírt szabályos módon megállítani.

2017. aug. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a kérdésemre ez nem releváns válasz. Engem az eszköz neve/típusa, beszerzési lehetősége érdekelne.
2017. aug. 4. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem törvényes beszerelni az autódba, ezért is nem írtam forrást.

Nem poén ezzel riogatni a többieket, mert egyszer valaki pofán vág.

2017. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vazze, komolyan, tudsz olvasni? Ha a kérdésre nincs válaszod, miért írsz ?
2017. aug. 4. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!