Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyiket vennétek?

Ti melyiket vennétek?

Figyelt kérdés
Audi a8 d2 2.8 v6 1995 elsőkerekes kézi 6-os,vagy audi a4 b6 1.8 t quattro kézi 5-ös 2001-es.Tudom,hogy mincsenek egy árban,de erre a két kocsira esett a vállasztásom,mert igazából csak a környékemen nézelődöm,az a8 ismerősömtől lenne,nem tud egyszerre fenttartani két kocsit ezért adja el,jó állapotú mondhatni költségmentes,az a4-egy szimpatikus magánszemélytől lenne,a kocsin van pár esztétikai hiba,de nem vészes szerintem és elég olcsón adja.Amire kellene:leginkább autópályán használnám a kocsit,évi 4-5 ezer kilométert mennék vele,és fontos szempont,hogy csak a ház előtt tudok parkolni szóval az is egy fontos tényező,hogy a kocsi ne legyen rohadásra hajlamos!Nem tudom melyik a jobb laikus vagyok,eddig c corsa-m volt,csak az autópályára kevés,és mivel magas és nagy termet vagyok hosszabb utakon már elgörnyedek benne,meg amúgy is elég fapados és úgy érzem kijár már egy kényelmesebb kocsi.A normális segítőkész válaszokat köszönöm.

2017. aug. 6. 02:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

évi 4-5000? :D


miért lenne kevés egy c corsa az autópályára? simán viszi a 100-110km/h-t és mellette eszik 5 litert...


ezek meg esznek 8-at, főleg a 2.8-as v6-os

2017. aug. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
110-zel lezavarnak a pályáról..egy kamiont nem tudok vele normálisan leelőzni,mert mihelyt kisorolok a kamion mellé már valaki ott is van a hátam mögött és ott villog rám,nem akarok fent tartani senkit,ez a játék kocsi nem való pályára,meg mondom mire Miskolcról hazaérek Debrecenbe még az ujjam is elzsibbat,arról meg ne is beszéljünk,hogy már rohad szét és egy éve se áll kint...
2017. aug. 6. 02:32
 3/16 A kérdező kommentje:
ja igen és pályán mem öt litert fogyaszt a corsa,hanem nyolcat kilencet mert pörgetni kell rendesen,mellesleg ezek a tartósan nagy fordulatszámon való menések nem is tesznek neki jót,néha már én sajnálom,szóval valamelyikre minden képpen váltanom kell.
2017. aug. 6. 02:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Mennyi lenne rá a keret?
2017. aug. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nincs úgy konkrét keretem,úgy szeretném,hogy a corsa ára+max 2-300 ezer forint,de legjobb lenne a corsa árából,vagy olcsóbban megúszni, amúgy az a4 900 ezer forint az a8 400 ezer forint,ezért vacilálok,mert nem tudom,hogy az a4 megéri-e azt a többlet pénzt.
2017. aug. 6. 10:03
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha jó ismerőstől veszed akkor a legjobb és ezért az A8-at.

Az esztétikai hibák nem sokat számítanak árban - ezek minden autónak voltak/vannak csak van amelyiken ki vannak javítva - ezért ha a másikat olcsón adja az eladó akkor lehet ott más is - motorikus vagy egyéb probléma - vagy már kétszer annyit futott amit az óra mutat stb.

2017. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem volt ilyen A8-asom, de 4.2-es, automata. Szerintem csak akkor éri meg A8-ast venni, ha automata, erős, ja és quattro. Amúgy egy A4-es minden esetben sokkal józanabb, ésszerűbb választás. Főleg ezzel az 1.8T-vel, nagyon élvezetes tud lenni, ja és még quattro is. A 2.8-as A8-ast biztos otthagyja gyorsulásban.

Az A4 bár nem alu, mint az A8-as, de ez sem fog kirozsdázni alólad, nagyon tartósak. Az A8-asnál amúgy is gond, hogy egy pici koccanás is gazdasági totálkár tud lenni, mert az alu karosszéria elemek nem olyan egyszerűen szerelhetőek.

Esetleg egy arany középút, mondjuk egy 2.4-es vagy 2.8-as Audi A6. Vagy akár 1.8 turbós.

2017. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

hány ccm-es az a corsa? 1100? :D


amúgy benzinesek mind pörögni fognak 130-nál, ha nem akarsz pörgést akkor 6 sebességes dízelt vegyél és pörög 2000 alatt

2017. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a corsa 1.0 12 szelepes,amúgy az a8-al mentünk a multkor pályán és 150-nél 2500-at pörög ami szerintem nem sok.
2017. aug. 6. 16:26
 10/16 anonim ***** válasza:
Olyan hosszú a kéziváltója is az A8-nak, hogy csak 2500-at forog 150-nél? :o
2017. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!