Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyiket vennétek?

Ti melyiket vennétek?

Figyelt kérdés
Audi a8 d2 2.8 v6 1995 elsőkerekes kézi 6-os,vagy audi a4 b6 1.8 t quattro kézi 5-ös 2001-es.Tudom,hogy mincsenek egy árban,de erre a két kocsira esett a vállasztásom,mert igazából csak a környékemen nézelődöm,az a8 ismerősömtől lenne,nem tud egyszerre fenttartani két kocsit ezért adja el,jó állapotú mondhatni költségmentes,az a4-egy szimpatikus magánszemélytől lenne,a kocsin van pár esztétikai hiba,de nem vészes szerintem és elég olcsón adja.Amire kellene:leginkább autópályán használnám a kocsit,évi 4-5 ezer kilométert mennék vele,és fontos szempont,hogy csak a ház előtt tudok parkolni szóval az is egy fontos tényező,hogy a kocsi ne legyen rohadásra hajlamos!Nem tudom melyik a jobb laikus vagyok,eddig c corsa-m volt,csak az autópályára kevés,és mivel magas és nagy termet vagyok hosszabb utakon már elgörnyedek benne,meg amúgy is elég fapados és úgy érzem kijár már egy kényelmesebb kocsi.A normális segítőkész válaszokat köszönöm.

2017. aug. 6. 02:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

igen mert az 6 sebességes...


uhhh szegény 1000ccm-es corsa :D azt hittem legalább egy 1.3-as vagy 1.4-es


és mennyiért adnák oda az a8-ast?

2017. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
az a8 kereken 400 ezer forint.
2017. aug. 6. 18:49
 13/16 anonim ***** válasza:

"igen mert az 6 sebességes... "


És benzines... Azért furcsállom. Olyan váltó van rajta, mint egy 6 hengeres dízelen.

2017. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez a 2500 nekem is furcsa egy benzinestől. Én nem merném megvenni.
2017. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

sziasztok!Most értem haza,mind két autót elvittem ma egy független márkaszervízbe,teljes átvizsgálásra.

Az audi a8-ra azt mondák:"ez a kocsi egyben van,ha normálisan rendeltetés szerűen használja,kerüli a kátyúkat,nem rángatja a váltó,meg nem hajtja szét a motort,akkor ezzel a kocsival el lehet menni nagyobb összeg ráköltése nélkül 100-150 ezer kilométert is akár"mindössze annyi hibát fedeztek fel,hogy az első ablak emelője lassan mozgatja az ablakot,mentek is vele arra is azt mondták,hogy rendbe van,a fútóműve jó feszes,mint az újnak,a motor kellően erős,veszi a lapot,nem füstöl,megmérték a káros anyag kibocsátást is,minden a tűréshatáron belül volt,megmérték a motor teljesítményét is egy ilyen padon egy lóerőt vesztett az erejéből,de azt mondták,hogy ez normális 310 ezer km után,a kasztnijára azt mondták,hogy szép állapotban van,az biztos,hogy egyszer a jobb eleje már volt törve,de profin meg van csinálva,és az illesztési hézagok is egyeznek,meg a festék vastagság szint is jó.

audi a4-re azt mondták:"ez így még a műszakin se menne át",azt mondták,hogy a két hátsó gumi nagyon öreg,és emelett tükör simák is(ezt még én is észrevettem:D) szélvédőt cserélni kell,illetve a jobb hátsó lámpatestet,de vannak rajta kezdeti rozsdák is,de a váltókullissza se a legjobb szerintük,mert kidobálja néha a hármast,és valószinü turbó hiba is van,mert néha úgy megy,mint egy ferrari,néha meg gyorsul normálisan,de a lamdbda szonda is cserés,meg még volt egy pár tétel..

Ezek után nem kérdés,hogy melyiket veszem,még jó,hogy elmentem egy ilyen átvizsgálásra,mert már nagyon afelé hajlottam,hogy megveszem az a4-et,ajánlom mindenkinek,hogy vásárlás előtt vigye el a kiszemelt autókat egy ilyenre,mindössze 15 ezer forintba került a két autó átvizsgálása,és megóvtak egy pénztenetőtől,gondolj bele inkább most bukj rajta 15 ezer forintot,mint később százezreket.

2017. aug. 7. 15:25
 16/16 anonim ***** válasza:
Na hát ha csak ez a két autó opció, akkor persze, maradjon az A8-as. Mondjuk az A4-es ha ilyen szar volt, azt saját magad is észreveszed, kivizsgálás nélkül.
2017. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!