Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik új autót vennéd a...

Melyik új autót vennéd a kettő közül?

Figyelt kérdés

Opel Astra K, 1.6CDTI vs. Mazda 3, 2.2 dízel


Mind a kettőből a legmagasabb felszereltségi szint (Innovation/Revolution top).

Mind a kettőt vezettem. Az Astra tágasabb és menet közben halkabbnak tűnt.

A Mazda 150Le, 380Nm, az Opel 160Le, 350Nm.

Beltérben, műszerfalban az Astra tetszik jobban, de külsőre a Mazda talán egyedibb.

A Mazda hátsó futóműve fejledtebb multilink, az Astráé "csak" csatolt hosszlengőkeros wattrúddal támogatva.

Árban a kettő között nincs nagy különbség. Az Opelnál van elég tetemes kedvezményem a listaárból, ezért az jönne ki egy kicsit olcsóbbra, de a másik sem lényegesen drágább.


Nekem kb 1:1 az állás. Van amiben az egyik, míg másban a másik jobb egy kicsivel. Nem tudok dönteni.

Te melyiket választanád és miért?


2017. aug. 6. 15:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Na végre, egy jó kérdés.

A Mazdát, de csak mert nagyobb a motor és a nyomaték (akármilyen CDTI, a dízel legyen 1.9 fölött...), meg ahogy írtad is, kevesebb fut belőle, egyedibb.

2017. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha az Opel el kezdi zabálni az olajat, akkor az sokba fog kerülni. Láttam már olyat, hogy 0 km-s autó első 800 km alatt felfalt 4 liter olajat. ÉS ez tavaly volt.

Az Opel nem tudta kinőni ezt a betegséget 20 év alatt se. Viszont ha ez nem jön elő, akkor jól ki fog szolgálni.


Mazda motornál nem tudok gondokról, attól még lehetnek. És viszonylag megbízhatóak.


A kérdés egyszerű, mivel okos ember városban nem használ dízelt, különben 800-1000 km ként 50 ezerbe kerül részecskeszűrő tisztítása, és te okos emberként autópályára mész vele, melyik kényelmesebb hosszú távon.


Mielőtt eléri a 200 ezeret az autó add el, mert utána a dízel komoly pénztemetővé tud válni.


Ha városba veszed, akkor inkább maradj a benzinesnél.

2017. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A tisztánlátás végett!

Először nem gondoltam, hogy ezt is részletezni kellene, de hiba volt úgy látom...


Eddig is dízelem volt, nem ez lenne az eső dízelmotoros autóm. Úgyhogy a hol és hogyan használjuk a dízelt, mennyibe kerül a javítása, mi az a részecskeszűrő, stb. prédikációkból inkább nem kérek. Nem ez volt a kérdésem. Köszönöm.


Eszem ágában sincsen városban használni. Nem írtam ilyet... Szinte kizárólag autópályán járok vele, keresztül az országon, rendszeresen.

Nem írtam olyat se, hogy benzines Opelt szándékozom venni. Azoknak valóban megvolt az olajfogyasztásuk, ha nem figyeltek rá. Céges "gazdátlan" autóként volt alkalmam megtapasztalni.

Eddig is Opel dízelem volt. Nem, nem őskövület adagolós szívódízel. Már ez is CR-dízel, amit nagy megelégedéssel használtam eddig, de 300.000km-en túl azért elgondolkozik az ember, főleg ha több száz km-es etapokat ingázik, hogy nem ártana fiatalítani. Egyébként 300.000km-en túl egy deci olajfogyasztásom nincs, -20 fokban két hét állás után is pöccre indul a motor.


Értékelem a segítő szándékot, de kérem, hogy akinek nincs konkrét tapasztalata az adott típusokkal, csak a 20 évvel ezelőtti sztereotípiákból indul ki, pl Mazda rohad, Opel fapados és eszi az olajat, inkább ne fárasszuk egymást!

Köszönöm.

2017. aug. 6. 17:10
 4/19 A kérdező kommentje:

# 1!

Nagyobb a nyomaték, de nem sokkal, a teljesítmény viszont kisebb. Nem sokkal...

Az Astránál már 1500-as fordulattól rendelkezésre áll a 350Nm, a Mazdánál "csak" 1800-as fordulattól a 380.

Szerintem nem lehet nagy a különbség a két motor között. Azért a feltételes mód, mert Opelból nem volt ilyen motorral szerelt tesztautó, amit kipróbálhattam volna. Mindenhol az a 1.4 turbó-benzinest erőltetik.


A K Astra se egy tömegautó. Szerintem nem fut több belőle, mint Mazda3-ból. Viszont a formáján nagyon belelátni az előző szériák alakját.

A Mazda 3 formája olyan szempontból egyedibb, hogy nem hasonlít semmilyen más autóéra. Ez pozitív számomra, viszont ennek a formának az átka, hogy belül nagyon szűkösnek éreztem. Elöl még hagyján, de hátul semmi fejtér nincs a lecsapott hátsó miatt.

2017. aug. 6. 17:16
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Mazda, habár beltér szempontjából továbbra is japán...
2017. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha Mazdát veszed, akkor vásárlás után azonnal vidd el alváz és üregvédelemre, hogy biztosan ne rohadjon szét. Sajnos ezt a sztereotípia nem alaptalan a Mazdákkal.


Egyébként azt vedd, amelyik jobban tetszik. Új autókkal nagyon nem foghatsz mellé. Ne az legyen az elsődleges szempont, hogy mennyire népautó. Nyilván van oka, amiért az egyikből többet látsz, a másikból pedig kevésbé.

2017. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen arra gondoltam én is bármelyiket is veszem. Bár a Rusztikánál pl egy éves várólista van.

Meg amire gondoltam, hogy az autó elejére rakatnék színtelen kavicsfelverődés elleni fóliát. A mostaninak a lökhárítója és a motorháztető eleje közelről úgy néz ki, mint az ementáli.

2017. aug. 6. 19:40
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha hosszú távra tervezel akkor Mazda 3 és 2.0 benzines motorral. Keveset eszik és nemigen tud meghibásodni, lóerőben szintén 150-et tud, bár nyomatékban nem üti meg a dízelt, de városban is elvan 6-6,5l bennyával.
2017. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Értékelem a segítő szándékot, de kérem, hogy akinek nincs konkrét tapasztalata az adott típusokkal, csak a 20 évvel ezelőtti sztereotípiákból indul ki, pl Mazda rohad, Opel fapados és eszi az olajat, inkább ne fárasszuk egymást!

Köszönöm."


Mint írtam tavalyi gyártású autó volt, Insignia 1.6 dízel.

800 km tett meg vele a srác olaj lámpa felvillant. Tréler, majd márka szervíz. Aztán visszavitte a szalonba, ahol adni akartak egy újat neki. Nagy nehezen visszakapta a pénzét.


De ahogy gondolod. Én mazdát vennék.

2017. aug. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ja és az Opel még mindig fapad, azért nem hidd már, hogy 7-s BMW-n ülsz.
2017. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!