Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízelautókat miért akarják...

A dízelautókat miért akarják visszaszorítani "államilag", amikor nagyon nagy piaci igény van rájuk?

Figyelt kérdés

Európában hatalmas igény van a dízelautókra.

Azért, mert a legtöbben szeretik a nagyobb kényelmes autókat, a középkategóriát és az attól magasabb kategóriákat bizony a dízelek uralják.

A gazdaságosság, nyomaték területén nem tudják felvenni a versenyt a benzinesek.


Ha ránézünk a használtpiacra akár itthon akár a németeknél, alig látni benzines Passatokat vagy Opel Insigniákat.1-2 éve ismerős keresett Lagunákat, 2 darab 1.6-os benzines volt az országban eladásra kínálva, a többi mind dízel vagy 2 literes benzines, de utóbbiból is alig volt.


Nyugat-Európában magasabb is a dízelautók aránya, mint Magyarországon.



Az elektromos autókat próbálják nyomni, de nem nagyon van rájuk igény.

Például, a Mercedes néhány évig gyártott teljesen elektromos B osztályt, de a kutyának sem kellett, alig fogyott belőle, ezért idén, idő előtt kivezették, be is fürödtek vele, mivel drága volt a fejlesztése.



Én vezettem már hibridet, rossznak nem rossz, de hosszabb autópályás utakat, huzamosabb ideig tartó nagy sebességet nem bírja.Nem beszélve arról,hogy a szerpentines emelkedőket sem komálta.Gyorsan lemerült az erőforrása, amiből a villanymotor táplálkozott.


2017. aug. 6. 17:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Ja hát csak a nitrogén oxidokra mennek rá mert jajj rákkeltő. :D Az nem baj, hogy az ózonréteget a benzines jobban vágja tönkre.


Nyomathatják bármennyire a villany lobbit, lesz az még 50-100 év is mire háttérbe szorulnak a dízel és benzines autók.

2017. aug. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy nullával többet írtál.

50-100 helyett 5-10 év.

20 év múlva már több elektromos személyautó lesz, mint belsőégésű motoros. Norvégiában, Svédországban, Freanciaországban belátható időn belül (8-23 év, országonként változó) ki lesznek tiltva a belsőégésű motorral hajtott személyszállító járművek.

2017. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%

Már eleve ha belegondolsz ha betiltanák a dízelt meg a benzint akkor rengeteg pénz kéne ahhoz hogy mindent átvariáljanak. Kezdve a benzinkutakkal és a gépsorok átalakításával minden autóiparban résztvevő cégnek. Na meg ott lesz egy csomó autószerelő munkanélküliként mert ezeket az elektromos autókat csak mérnökök meg szakképesített szerelők szerelhetik. De akkor már illene az hogy az átképzésük árát azt az állam fizesse ki de sajnos erre várhatnak. Amúgy szerintem nem az elektromos autó lesz a jövő. Ha igen akkor inkább vonatra meg villamosra szállok egy nagyobb útnál. Mivel az nem normális dolog hogy 30 perc egy gyorstöltés. Szerintem ezért sem veszik az emberek. Na meg az ára miatt és hogy semmi vezetési élmény nincsen. Meg hallgathatod a hanggenerátort.

Amúgy az csak duma hogy a dízel rosszabb mint a benzin. A dízel sokkal fejlettebb a benzinnél. Ami miatt az emberek utálják azt hogy vannak az s&c-sek meg az a kategória aki semmit nem foglalkozik a kocsijával,mert vagy nem érdekli vagy a fenntartásra nincs pénz.

Meg szeretem azt is amikor pár politikus elkezd beszélni hogy a dízelt betiltjuk meg hogy szar stb aztán 6 perccel előtte meg kiszállt a dízel a8-as flottából. Botrány! Akkor vegyenek ők is elektromos autót ha népre ráerőszakolják. Meg megkérdezném őket hogy majd évek múlva mi lesz azzal a rengeteg aksival,mert ha valami szennyez akkor az aksi az az. Szégyen az egész. Adhat a Viktorka meg a többi politikus pénzt neked hogy vegyél elektromos kocsit de azzal a segged kitörölheted mert annyiból nem lesz olyan kocsid inkább veszel egy extrább bringát abból a pénzből. Meg egy átlag magyar nem hiszem hogy kiadna 15 milliót egy autóra. Nem csak azért mert mondjuk nincs neki hanem azért mert nem ér meg neki annyit egy autó. Mivel a jelen szerint az elektromos autó a városba tökéletes de városit már tudok venni 3,5-4 millióért és az sem szennyez nagyon. Szerintem azért az is érdekes hogy mondjuk egy USA-ban hogy lesz ott a dízelek betiltása. Mert ott azért olyan gépekkel járnak amik aztán szennyeznek meg esznek keményen. Meg ha egyszer valamikor valóban lesz betiltás akkor arra kíváncsi leszek hogy valóban csak az autókra vonatkozik-e a betiltás. De szerintem aztán hamarosan a teherautókra is ez a sors fog várni,de akkor majd a boltokban nyúlhatunk a zsebünkbe. De azért a dízeles vonatok és hajók sorsa is érdekel.

Amúgy én dízeles vagyok 2007 óta amikor megvettem az első fordom és az első dízelem. Azóta csak Ford csak dízel.

2017. aug. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
72-es: Inkább abba gondolj bele, hogy mekkora készletek vannak még kőolajból.... és mekkora pénz van benn. Hidd el, a vége az lesz, hogy amíg az nem fogy el, addig bizony amrad minden a régiben, túl nagy üzlet ahhoz, hogy csak úgy lemondjanak a haszonról.
2017. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!