Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klímatöltés és ózonos tisztítá...

Klímatöltés és ózonos tisztítás után miért jön büdös szag a szellőzőkből?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem használtan egy Mazda 5-öst (1.8 benzin). A klíma jól működött, gondoltam kitisztíttatom és ha kell fel is töltetem. Nem volt semmilyen büdös sem bekapcsolt, sem kikapcsolt klímánál. Megtörtént a feltöltés + az ózonos tisztítás + pollenszűrő csere. A kondenz víz szépen csöpögött alul. Bekapcsolt klímánál jó illata volt, viszont kikapcsolt állapotban förtelmes bűz jött a szellőző rácsok felől. Szó szerint vizelet szag áradt belőle. A klímás sem értette, hogy miért van ez, hiszen ki lett cserélve a pollenszűrő, a kondenz víz is kicsöpög. Azt mondta, várjak egy pár napot, majd elmúlik. Pár hét után sem múlt el. Nekem az a furcsa, hogy a töltés + tisztítás előtt semmilyen bűz nem jött a szellőzőrácsok felől. Van valakinek valamilyen ötlete?

2017. aug. 8. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az ózonos tisztítás leoldott valamit, amimár meg volt száradni, úgymond "újraaktiválta" a bűzforrást.


Pl, szagtalan kiszáradt kutyaszar eső után megint büdös.

2017. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is ilyesmire tippeltem, csak még nem találkoztam ilyen problémával. Akkor úgy látom, szét kell szedni és alaposan kitisztítani.
2017. aug. 9. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!