Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek egy csavar meghúzá...

Szerintetek egy csavar meghúzásáért korrekt dolog elkérni ezer forintot?

Figyelt kérdés

Régóta járok az egyik szervízbe, több autónkat is hordtuk/hordjuk oda javíttatni. Az autó alatt kopogott valami. Az akna alatt kiderült, hogy csak egy csavart kellett meghúzni, az egész művelet pár perc volt.


Nem azért kérdezem mert fillérb'szó vagyok vagy sajnálom, de fordított helyzetben én egy régi ügyféltől egy csavar meghúzásért semmit nem kértem volna.



2017. aug. 9. 23:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Egy visszatérő ügyféltől nem szép dolog ilyenért pénzt kérni. Szerintem.
2017. aug. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a viccet a nem induló autóról meg az ezer forintos kalapácsütésről? 100 forint a kalapácsütés, 900 hogy tudja hova kell ráütni (az önindítóra)...


Visszajáró ügyfélnél tényleg el lehetett volna engedni a pénzt, de ha ilyen munkafelvétel-csupa alkalmazott-több ember helyről van szó, akkor el szokták kérni 3 percért is a forintot. Ha egyszemélyes vállalkozás, akkor egyszerűen kellett a pénz, nem akart ennyire rendes lenni veled, hogy ingyen használhatod az idejének azt a részét. Meg ugye az emelőt/aknát.

2017. aug. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Ezt is meglehet érteni, de én fordított helyzetben egy régi ügyféltől egy forintot nem kértem volna. Egyszer például lerobbant az autónk kazincbarcikán.Egy kis műhelyet találtunk ahol apa és fia voltak a szerelők.Próbálták segíteni,1-2 óra elment vele,de ott ezt a hibát nem tudták megoldani, azt mondták a legjobban úgy járok ha szólok az autómentőnek. Kérdeztem mennyivel tartozok, azt mondták semmivel!De ugye nem egyformák az emberek.A kérdésben említett szervízbe egy javítás után vissza mentem mert utána kopogott valami.


Akkor is kb. egy perc volt az egész művelet és úgy gondoltam, hogy azért nem fog semmit kérni mivel nem lett tökéletes a javítás. Így is lett volna, csak a főnök nem bírta ki, hogy ne vegyen el tőlem pénzt és kitalálta, hogy ellenőrzi az indexem(korábbi elektronikai probléma) amit nem is kellett volna. Ezért elkért 500 forintot:)


Egyszer mondjuk kicserélte a jobb tükörben az izzót és ezért nem kért semmit:) Mondjuk ezt olyan lekezelő,pökhendi stílusban közölte mint ha egy 20 ezer forint értékű alkatrészt adott volna nekem ingyen.

2017. aug. 10. 00:05
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezt ráadásul ők okozták.

Ilyen esetben az lenne a minimum, hogy ingyen kijavítják a hanyag munkájukat.

2017. aug. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Érthető a felháborodásod, de én a másik oldalon is voltam. Nem autószerelőként, de volt egy vállalkozásom. Egy idő után már minden ügyfél régi ügyfél volt. Egy nap 20-30 csip-csup, pár perces munka is volt. Kis javítás (nem a saját munkám után), kis igazítás, stb. Ilyen alapon egész nap, egész hónapban ingyen kellett volna dolgoznom, nem? De nekem pénzbe került az áram, a szerszámok, anyagok, és az idő is.
2017. aug. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy igazad lenne , de az 5.- válaszolónak is igaza van. Egyébként ennyi műszaki tálentum kellene lenni egy autós emberbe hogy egy csavart megtudjon húzni vagy egy égőt ki tudjon cserélni.
2017. aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A te szempontod érthető. De gondolj bele a szerelő szempontjaiba. Este hazamegy és azt mondja a gyerekének hogy ma nincs vacsora mert csupa régi ügyfél jött és mindegyiknek csak egy csavart kellett meghúzni.
2017. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Van az éremnek egy másik oldala is:

Lehet hogy konkrétan agyukra mész már a hülyeségeiddel,hogy heti rendszerességgel állítasz be mindenféle marhasággal,valamint ott állsz órákig miközben szerelik,és lököd a magadét,mert azthiszed hogy a szerelőt nagyon nagyon érdekli a Te világfájdalmad.

Nem egy,nem két ilyen kuncsaftom volt van és lesz.

Kötél idegek kellenek ehhez a szakmához,mert általában kiderül hogy jobban tudja maga a tulaj hogy mi a baja a járműnek mint a szerelő,és ontja az okosságokat miközben őrzi az autóját,5 ször meg kell kérni hogy álljon arrébb.


Nos,az ilyen műszaki hipohonderektől Én is kérek fájdalomdíjat..:-)

2017. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Foglalkozott veled. Abbahagyta amit csinált. Amit csinált, azt kivitte az aknáról, a tiéddel beállt. Megállapította a hibát, meghúzta a csavart, kiált, visszaállta a másik kocsival. Szóval kb. 10 percet, negyed órát veled foglalkozott. A ma átkagos 4-5000 forintos rezsióradíjak világában teljesen baráti volt az 1000 Ft. Ezres alatt ma már nincs szám, vagy csináld meg otthon magadnak.
2017. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
5-os. Nem vagyok felhaborodva csak nem ertem az ilyen embereket. Ahogy irtam kazincbarcikan lerobbantunk korabban es ott a szerelo kb. 2 orat dolgozott az auton. Nem birta megcsinalni es semmit nem is kert utana. O is mondhatta volna hogy 2 orat dolgozott vele, fizessek. De ugye nem minden ember egyforma.
2017. aug. 10. 13:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!