Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tankolásnál, amikor kiakad a...

Tankolásnál, amikor kiakad a pisztoly, mennyit lehet még rátölteni? Illetve érdemes?

Figyelt kérdés

Amikor tele lesz a tank, kiakad a pisztoly.

Akit csak ismerek, haver, anyám, apám, tesóm, rokon, ilyenkor kiszedik a pisztolyt, és még engednek rá nagyon lassan, centiként.


Most mennyit lehet még rátölteni?

Illetve érdemes-e?

Az a pár deci már nem fog számítani nem?



2013. ápr. 16. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz tele a tank, csak a felgyülemlő benzingőz miatt akad meg a pisztoly(ilyen biztonsági dolog), ami akár a tank felénél is lehet. Hogy mennyit érdemes rátölteni? Ha teleakarod vágni, akkor a cső legvége lógjon a tankba és lassan engedd bele az üzemanyagot, ha ott kattan, akkor tele a tank. Amúgy nem pár deci, hanem pár liter szokott lenni!:)
2013. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem szátít semmit :D A benzint literenként fizeted . 430/liter most az a 5 deci 215 forint neked mennyit számít :D

Én úgy vagyok vele, hogy ha 5 decit még plusz tankolok semmivel se fogok kevesebbet fizetni. Így is úgy is megkell álnom majd tankolni :D

2013. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Némelyik autónál akár 10 litert is lehet lassan beleengedni még ilyenkor a tankba.

Ami a gond, hogy a mostani autóknál van elválasztva egy ún. tágulási tér. Ilyenkor ezt töltöd meg erőltetve, ami pl. a mostani meleg időben nem jó, mert a táguló üzemanyag valahol ki fog csepegni (persze csak amíg le nem fogy kicsit a szint).


[link]

2013. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tilos rátölteni. Az előttem leírta valaki, miért. Nem véletlenül van az a bizonyos tágulási tér. Ha ez nem elég nagy, akkor kifolyhat az üzemanyag, mert van egy biztonsági túlfolyó is, ez tűzveszélyes lehet. Másik ok az, hogy ha valahol csak egy kis probléma van a tank tömítéseinél, akkor az ilyen túltankoláskor biztos, hogy elkezd ömleni az üzemanyag az autó aljából. Ha épp olcsó a benzin és be akar spájzolni valaki egy-két hétre, akkor vigyen 20 literes fém kannát és tankoljon még abba is.

Néhány deci még nem biztos, hogy gondot okoz túltankoláskor, de van, aki litereket rácsorgat még.

2013. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogos :D Romániában láttam ilyet, de ott a kukából szedték ki a kólásüveget azt abba töltöttek benzint :DD
2013. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!