Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet a motoromnak?

Mi baja lehet a motoromnak?

Figyelt kérdés
Egy 99-es évjáratú kawasaki kx 125-ről lenne szó. Felmentem vele egy hegyen es utana csak ha tövig huztam a gazt akkor kezdett el kipörögni de úgy se tudott teljesen (tehát ha félig húztam a gázt nem reagált rá semmit). Itthon megnéztem a gázbovdent a kormánynál és ott nincs vele baj. A karburátornál ahogy belemegy a gázbovden van egy ilyen csavaros rész (lehet hogy az alapjáraté de megmondom őszintén nem értek hozzá) es az nem megy most bele teljesen a karburátorba (tehát ami csövön keresztül belemegy a bovden a karbiba kilóg egy része és ez miatt ha elindítom nagyon pörgeti a motort, mintha üresben tövig húznánk neki) viszont azt ami kilóg nem tudom visszadugni rendesen mert a súbertú feletti/körülötti dúgó alakú alkatrész (nem tudom a pontos nevét) nem engedi ezért az kilóg. Szerintetek mi lehet a gond? Bocsi ha hülyén fogalmaztam.

2017. aug. 10. 21:29
 1/6 A kérdező kommentje:
2017. aug. 10. 21:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Ügyesen letekered a fedelet és megnézed mi a hiba.
2017. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt már letekertem és ugyanúgy vissza is raktam (semmi furcsát nem vettem észre) viszont ami a képen is kilóg ezüst cső annak az alja hozzáér a henger alakú alkatrészhez, ezért is nem tudom visszarakni úgy hogy ne lógjon ki.
2017. aug. 10. 22:07
 4/6 anonim ***** válasza:

A fedélbe középen a gázbowden megy be, az a cső ami megvezetné pedig így ránézésre elég rendellenesen áll.

Ennyiből én azt mondanám, hogy az a cső kirázkódott és most jobban kiáll a fedélből, mint kellene és emiatt a gázbowden sem tudja visszaengedni a súbert (a karburátorban a gázbowden által fel-le mozgatott hengeres részt).

Nem tudom gyárilag meddig kellene kiállnia, de arról lehet tudsz keresni képet.

A saját fotódon a cső középső részén látszik két csík körben, lehet eredetileg addig volt bent.

Megpróbálhatod visszafelé mozdítani, bár ezt valahogy rögzíteni is kell.

Ha gyárilag bele volt csak préselve az az acélnak kinéző cső az alu fedélbe, akkor megeshet hogy kirázódott. Ebben az esetben vagy megveszed az új alkatrészt vagy vissza kell rakni és "odagányolni" pl. kétkomponensű ragasztóval.

2017. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen az teljesen benne volt a fedélben, tehát semmi nem látszott ki. De ha ugy tekerem vissza a fedelet hogy azt a csavaros részt közben hozzanyomom a fedélhez (hogy ne látszódjon ki semmi) akkor egyszeruen nem tudom visszacsavarni mert az alja hozzaer a suberhez es nem tudom racsavarni rendesen a fedelet es ha elengedem akkor meg kiugrik es olyan lesz ami a képen is latszik
2017. aug. 10. 22:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a súbert nem igazítod a helyére. Nem mindegy hogyan fordítod, mert van egy vezetőcsap aminek a súber nútjába kell belecsúszni!
2017. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!