Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kevesebbet mutat a kijelző,...

Kevesebbet mutat a kijelző, mint a valós üzemanyagfogyasztás! Ez normális?

Figyelt kérdés

Astra H 1.9CDTI 120 LE autóval 900km-t tettem meg, ami digitálisan kijelezve 43.6 Liter üzemanyagból teljesítettem. Az analóg mutató szerint saccra 3-4 Liter maradhatott az 52 Literes tankban, de a MOL kúton 49.58 Litert tankoltam bele, ami azt jelenti, hogy 6 literes differencia van a számolt / kijelzett és a valós érték között.

(Tudom, hogy nem szabad a dízel tankját teljesen kiüríteni, nem ezt volt a célom, csak szerettem volna tudni, hogy egy tankkal mennyit mehetek el bátorsággal.)


A benzinkúton nem hiszem, hogy tudna ennyit csalni a mutató, inkább az autó használt többet, mint kellett volna. Esetleg lehetséges, hogy valami probléma miatt többet eszik az autó, vagy esetleg ezeket az értékeket nem helyesen érzékeli / számítja?

Köszi a válaszokat!



2017. aug. 11. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Lazulj le, engedd el magad! Nem hitelesített mérőeszköz van az autókba szerelve, hanem kvázi csak saccolja a fedcomp. hogy mennyi lehet a fogyasztás, felhasználva többek között az üza. szint jeladóból érkező információt. Nem cél az hogy méterre pontosan megmondja neked hogy mennyit mehetsz tankolás nélkül. Csak ad egy támpontot hogy nagyjából tudd kalkulálni a tankolások idejét, helyét.
2017. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

14% hiba nagyon sok és egyértelműen valami hiba van a rendszerben, de nem tudsz vele mit csinálni. Tartsd fejben, hogy a fedélzeti szerinti 44 liter már kritikus szint.


Az én kocsim (nem Opel) 2-3%-ot, azaz teletanknál egy bő litert téved.

2017. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amikor megvettem az autót, nem volt benne szinte üzemanyag, mutató meg sem mozdult és még mentem vele 12 km-t, mert sajnos ott volt a kút. Már a RANGE muattta egy jó ideje, hogy 0km!, de gond nélkül elmentünk vele a kútig.
2017. aug. 11. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyik kijelző sem pontos szinte egy autóban sem, mivel tájékoztatás csupán a céljuk, nem pedig hiteles mérés. Sem az elfogyasztott üzemanyag, sem a szintmutató nem pontos.

Derítsd ki, hogy hány literes a tankod! Az átlagfogyasztások alapján meg lehet tippelni a hatótávot, így szárazra se fogod járatni.


Nálam ilyen difik vannak:

számított átlag fogyasztás (teletankolás mennyisége/óra szerinti megtett km) - 5.3

kijelzett átlag fogyasztás 5.9


Ezátan állítottam a műszerfal szoftverén, mivel van neki átlagfogyasztás korrekciós változója, amit diagnosztikai szoftverrel lehet állítani.


Így a valós és kijelzett fogyasztás (+-)1-2 decivel tér csak el.


Van viszont egy "refuel" menü a fedélzetin, ami azt mutatja, hogy mennyit tankoljak a teletankig.

No legutóbb 45 litert írt, vizont 55 ment bele úgy, hogy névlegesen 55 literes a tank. Hátralévő megtehető km-nek pedig 25km-et jelzett 5.00-s átlag melett, azaz lehetett még benne 1,25l, ha az 55 literes érték az valóban helytálló.


Ennyit a pontosságról.

2017. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!