Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3-ról vélemények?...

Audi A3-ról vélemények? Érdemes ennyiért megvenni?

Figyelt kérdés

Le szeretném cserélni régi kocsimat egy újabbra. Eddig kisebb kategóriás kocsikat néztem, Suzuki Ignis, Skoda Fabia, és Reanult Clio volt képben. Benzines, 1.3-1.4-es motorral. Ezek jellemzően 9-10 éves kocsik, 100-120 ezer km-el. 1-1,2 milliót szánnék rá.


Most találtam egy Audi A3-ast, ami ugyan idősebb, 2002-es, viszont nagyon jó állapotban van, és km is kevés van benne (85 ezer km). 1.6-os benzines. Utánanézettem márkaszervizben, a km óra állás valós. Viszont ezért is 1,1 milliót kérnek, nagyságrendileg annyit, mint a fiatalabb kocsikért.

Ti melyiket választanátok? Érdemes az Audi-t venni, vagy inkább egy fiatalabb, de kisebb kategóriás autót?

Ezek az A3-asok jó konstrukciók? Megbízhatóak?



2017. aug. 15. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az A3 nem egy túl nagy kocsi, hiába audi.

Én 1.9TDI-vel még bevállalnám, mert német minőség, de benzinbe inkább japán/koreai kocsik

2017. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

jó lehet,de be kell vinni átvizsgáltatni.

1.2 millióba ugyanúgy kapni Honda Civic "7 gen" 2001-2005 közöttieket.

1.6 sport 110 lóerőseket.

2017. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha igaz az a 85 ezer km és a jó állapot akkor ez még talán olcsó is. Az Audi drága márka. Vehetsz majdnem fele annyiért Opelt is - az se kevésbé megbízható.
2017. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó autó, de inkább vennék Golf-ot. A3-at csak akkor ha kell a 4 karika meg a forma annyival jobban tetszik. Egyébként ugyanaz a technika mint a Golf, teljesen jó kocsi
2017. aug. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dirtboy ***** válasza:

ma 06:51


te miről beszélsz?

nézd már meg a golf árait meg az A3 árait.


én hatos golfot akartam venni aztán nem hogy itthon még külföldön sem lehet normális áron venni olyan nagyra van tartva.

végül audi a3 lett mert azt olcsóbban megtudtam venni.


még egy ócska 4-es golfot is ami jó 650-700ezrekért hirdetnek holott már 17éves vasak,az újabbak meg millát is elérik miközben azok is már 15évesek és 6x körbe járták a földet.

2017. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

dirtyboy,


A3 sokkal hosszabb ideig ment ugyanabban a verzióban, ezt azért nem kellene elfelejteni...


Én a 98'as Golf-omat még többért adtam el... Az Audi logo még mindig megnyomja az összeget általában.

2017. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dirtboy ***** válasza:

nem értem mi köze hozzá hogy meddig ment.

én két egyforma évjáratú autóról beszéltem.

2011-es golf 6 és 2011-es A3.

és ebből az A3-at tudtam olcsóbba megvenni,és ami azt illeti nem bántam meg,illetve minden ismerősom szerint jobb vétel volt mint a hatos golf.

minden esetre ez nem audi reklám,csak azt mondom hogy a golfok felülárazottak.

2017. aug. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilván egyénileg lehet jobbat venni, ez tény. Ki kell fogni, ha én leírnám, mit vettem 2 hete, a többség megnézné a kínálatot és túlárazottnak tartaná, ha leírnám miért ez lett, nem egy másik akkor meg egyértelmű.


De kíváncsiságból csináltam egy keresést A3 vs Golf VI. Kicsit szűkítve 2010-2012 között, dízel, 110 lóerő felett, manuális váltóval. 33 találat, ár szerint rendezve a 16. az első A3

2017. aug. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Valóban, utánanézve a dolognak általánosságban elmondható, hogy az A3-as drágább, mint a Golf.


Most néztem, hogy ennyiért már Golf V-öst is lehet venni. Ez azért elgondolkodtatott egy kicsit. Elvégre amit kinéztem A3-ast, mégiscsak egy 96-os, 21 éves technika alapjaira épül.

Ugyanakkor mégiscsak egy A3-as, az eddig nézegetett Fabia-knál és Clio-knál nyilván minőségibb autó.

2017. aug. 17. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!