Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy ilyen helyzetben kinek a...

Egy ilyen helyzetben kinek a biztosítójának kellene a kárt megtéríteni, ki lenne a hibás?

Figyelt kérdés

Mondjuk jönne szembe egy kamion szabálytalan előzés vagy megcsúszás miatt,látnám,hogy ez frontálisan nekemjön,de mellettem 1 sáv még van amibe áll pl 1 suzuki

én megijedek ,de átmegyek a másik sávba a frontális elkerülése végett és pl : meghúzom a suzukit.

Akkor a szabálytalanul haladó szembejövő kamion biztosítója fizet nekünk?


2017. aug. 15. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Mindig a károkozó biztosítója fizet, esetedben a kamioné.


Lehetett volna egyszerűbben is: Állsz pl. a lámpánál és valaki hátulról beletol az előtted állóba. Akkor se te fizetsz, hanem az aki beletolt a másikba. Nem te leszel a károkozó.

2017. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
A bibi csak ott van, hogy a lámpás példában van három álldogáló autó. A kérdésbeli esetben meg a kamionos jó eséllyel árkon-bokron túl van.
2017. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

AHA! Hogyne!

Ebben az esetben te vagy a károkozó!

Hogyan bizonyítod, hogy neked akartak jönni?

2017. aug. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
3#-as vagyok, várom az indoklást a lepontozásért!
2017. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az lehet a károkozó, aki résztvett az ütközésben.

Tudod a kreszben olyan is van, hogy az előzés ött feltétele.

Ha a suzukis úgy érezte, hogy a vele szemben jövő kamionossal ütközni fog, akkor nyilvánvalóan a kamionos hibázott az előzés során. Még akkor is, ha mérnöki elemzés szerint az ütközés nem következett volna be.

Bizonyítani pedig sokféle módon lehet. Pl. az a vezető, akinek a kocsijával ütközött, lehet szemtanú. Lehetnek további tanúk és térfigyelő kamerák is.

Lehetett a kamionban is kamera, a Suzukiban is.

Írtam, hogy nehéz ügy, ha elszelel a kamionos. Ennyiből valóban nehezebb a bizonyítás.

2017. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy ilyen esetnél hívnátok rendőrt. Onnantól a rendőrség dolga megtalálni a kamiont. Ha pl. a ponyvájára rá volt írva a szállítmányozó cég neve, és ezt valamelyik tanú látta (nyilván nem az, akivel szembejött), onnantól már a cég elérhető, és előbb-utóbb kiderül melyik kamionja járt aznap azon az útvonalon.
2017. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!