Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány megszerzése?

Jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés

Jelenleg ott tartok, hogy oktatóval megyek autót vezetni.

Pár nap múlva találkozom vele. A gond itt kezdődik. Nem vagyok egy társasági ember, idegenekkel nem nagyon tudok miről beszélgetni. Már most zavarban vagyok, hogy egy vadidegen férfi aki oktató az velem lesz másfél óráig egy kocsiban, és fogalmam sincs, hogy vezetés közben miről beszélgessek, vagy egyáltalán beszélgessek?

Félreértés elkerülése végett, nem félek tőle, csak nem vagyok beszédes nő, és még nekem is fura ha másfél órákig csönd van. Szokás beszélgetni ilyenkor?


2017. aug. 16. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
OMG! Csak nem hiszed, hogy csettintésre menni fog a vezetés, és közben diskurálni is fogsz? 🤣 Hidd el, a vezetésről fogsz beszélgetni vele, mit hogyan, mi hol van az autón, a táblákat figyeled, jegyzed menet közben, stb.
2017. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

# Nőről van szó, így nem számít a tanulásnál, hogy másról beszél közben xD


Az oktató viszont minden nap azt csinálja, szóval nem félnék, hogy unatkozni fog.

2017. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz lehetőséged és időd beszélgetni, mármint a vezetésen kívül.

Ő pedig elég sokat fog beszélni, kb minden másodpercben mondani fogja, hogy mit mikor mennyire nyomjál, tekerj, stb.

Mi már néha beszélgetünk, de az elején nincs ilyesmi.

Utána is csak pár szó, mert én már forgalomban vezetek, de még mondja, hogy vegyem le a gázról a lábam, kuplung be, mehet kettesbe, hármasba, stb, hol milyen tábla van, tükörbe nézzek, ne húzzam le a kocsit az útról, stb.

Ő fog főleg beszélni, és nem is azért mész oda, hogy megbeszéljétek, mit főzöl hétvégén. Idő sem lesz rá, és nem is érdekli.

A többiek meg ahogy látják, ez izgulós lányról van szó, elég gusztustalan és szexista dolog most azzal viccelődni, hogy mindegy, mit mond, mert nő. Még ha oda is teszed a smiley-t, akkor is megalázó és lealacsonyító ezzel poénkodni.

Milyen érzés lenne, ha a füled hallatára viccelődnének az édesanyáddal, a feleségeddel, vagy a lányoddal, hogy valami azért nem megy neki úgy, mert nő? És mindezt mosolyogva mondanák... hát kinyílna a bicska a zsebedben.

Nem hülye, azért, mert nő!


Kérdező, ne aggódj, nem lesz másfél óráig csönd, de még egy percig sem.

2017. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Társaságban nem érzem jól magam, ha a gyerekeim óvónőivel, tanárnénijével "kell" pár szót váltani, már kellemetlen. Ennek ellenére az első vezetéskor szinte alig volt csendes pillanat. Volt amikor éppen kiabált, volt amikor beszélgettünk.... mondjuk csak 7 évvel volt idősebb nálam a fazon és elég közvetlen természet volt. Mivel nem helyben vizsgáztunk, így többen voltunk az autóban a 15. óra után (miután úgy gondolta, hogy megértem arra, hogy a vizsga útvonalakon menjünk) ,akkor már igyekeztem a másik tanulót figyelni, volt akinek csak a hibáiból okultam, és volt aki vérprofi volt, de mögötte szégyelltem magam, hogy milyen béna vagyok.... ott már nem beszéltem, csak ha kérdeztek, viszont egyébként folyamatos csevegés volt az autóban, és az autón kívül is, mind a szünetben, mind pedig a vérprofi kiscsajjal, amíg vártuk az okit
2017. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hátha érdekel valakit.

Megszereztem a jogosítványt elsőre.

Napi 3 órát kellett vezetnem majdnem 2 héten át. Nagyon fárasztó volt. Az oktató csak akkor mondott bármit is amikor elrontottam valamit, (pl: nem váltottam amikor már lehetett volna, vagy amikor azt hittem jobbkezes utca jön, és majdnem megálltam.) Ilyenkor kiabált, letolt, hogy ha ilyen béna vagyok sosem lesz jogosítványom. De az óra többi részében egész nap telefonon lógott, és élte a maga kis életét. Örülök, hogy túl vagyok rajta, mert már ott tartottam, hogy feladom, mégsem kell jogsi. Egyébként a vizsga előtt pár nappal elegem lett abból, hogy kiabál, így egyszer félreálltam, és leordítottam én is az oktató fejét, hogy amíg fizetek rendesen az oktatásért elvárom, hogy oktasson, és ne ordibáljon vagy a telefonján lógjon. Az utolsó pár nap volt csak nyugis, mert utána már tudott emberi hangon is kommunikálni.

Esküszöm, én nem értem, hogy miért az érdekük az, hogy csak ordítva tudnak oktatni?

Angliában élek, és ott is jártam vezetni egy angol oktatóval. Ők nem kiabálnak, hanem elmagyarázzák, sőt videón megmutatják mit rontottál el..Ott növeli az önbizalmat, nem elveszik. Na mindegy. Túl vagyok rajta. A vizsgabiztos azt mondta, hogy 2 hibapontom volt csak.

2017. szept. 24. 00:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, de ezt most nem értem. Magyarországon vizsgáztál? Mert itt Angliában bárki oktathat, akinek van jogsija, én is, beülsz barátnőd, barátod, férjed, kollégád mellé, L betű ki és mehetsz.
2017. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen Angliában élek, de Magyarországon tettem le a jogosítványt.

Egyik oka az, hogy sokkal olcsóbb otthon, mert ha már úgyis nyaralok otthon 3 hetet akkor megoldható otthon a tanulás. A másik oka, hogy már megvolt a kreszvizsga, és nem akartam, hogy kárba vesszen.

Azóta a magyar jogosítványomat angolra cseréltem..

2017. nov. 7. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!