Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw Golf IV benzinmotorjai...

Vw Golf IV benzinmotorjai közül melyik a legmegbízhatóbb konstrukció?

Figyelt kérdés

A kérdés nem a teljesítményre vonatkozik, hanem magára a motor milyenségére.

Golf IV-es vásárlásán gondolkodom, és mivel évi 6-7 ezer km-t mennék csak nagyjából, ezért benzinesek jöhetnek szóba. De nem tudok dönteni az 1.4 és az 1.6 között. Olvastam már sok véleményt, az 1.4-ről sokan azt mondják, kevés bele. Volt tapasztalatom hosszabb úton egy ugyanilyen motorral szerelt Octavia-val, ott nem éreztem, hogy kevés lenne, pedig az nehezebb autó.

Az 1.6-osról pedig elég sokat olvasni össze vissza. Valaki szerint kiforrott motor, valaki meg rossz, meghibásodásra hajlamos motornak tartja.


Szóval 1.4 vagy 1.6 a megbízhatóbb motor?



2017. aug. 17. 20:24
 1/7 crudy ***** válasza:
2.3 v5 rol nem tudok rosszakat de ha nem.igy van majd mas kijavit.
2017. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Újító forma és műszakilag is az, de (ki)kerülendő típus. A volt első autós németotszági volta nem elég, a sok menőzö itthoni srác miatt is. A kortárs Polokkal elentétben ez pont nem jó műszakitéren.


Octáviával jobban járnál, ha nem volt céges.


Amúgy az 1.4 ami jól bírja a strapát.

Amúgy az 1.4 egy ismerősöm napi szinten autópályázott cégképviselőként. Ő szidta az 1.6-ost, hogy ott még a motorral is baj van, pedig azt is álták volna neki és azzal az üzemanyagott. Amúgy végül visszaváltott egy megkimélt II-es Golfra.

2017. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez 2012-es infó.
2017. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1.6 8 szelepes. Nem trafós a gyújtása mint a 16osnak, és alul is erős.
2017. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt szerencsém sokat ülni egy 1.4-es borában ami a golfnak az úgy nevezett szedán változata, és oda nagyon kevés volt az 1.4-es 75 lovas motor egyszerűen nem húzott az autó nem tudom golffal milyen bár nem sokkal könnyebb a boránál viszont dicsérik az 1.4-et hogy nincs vele sok gond
2017. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D. Brasco ***** válasza:

Az 1.4 egy hurkatoltobe is kevés nem hogy a golfba!Semmi ereje nincs gyakorlatilag utni-vágni kell hogy haladjal vele cserébe meg még zabál is!

Az 1.6 8V egy őskovulet cserébe nem túl nyűgös viszont ez is fogyaszt rendesen,meg azért sok erore ettől se számíts!

A 16 szelepes lepkefingnyit erősebb papíron de ebből semmit nem fogsz eszre venni.

Amúgy ha ennyire golf kell nem is kérdés hogy 1.8T-vel vennem!Az egy legenda még ha el is szállt már felette az idő!Természetesen csakis leinformalhato normálisan karbantartott peldanyrol beszélünk,nem a nímetbű' nepper által bizniszre behozott km tekert szilikonnal agyig fujt roncsokrol

2017. aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 1.6 16 szelepes (105 lóerő), és a közvetlen befecskendezéses 1.6 FSI (110 lóerő) motorokon kívül mindegyik motor ajánlott. Ezekkel is annyi gond van, hogy komplikáltabb és kényesebb szerkezetek, FSI-hez drága az alkatrész is amellett, hogy ritka.


1.4 75 lóerős van nekem, és szerintem nem jogos az, hogy nagyon gyenge vele az autó. 130-at simán tartja autópályán, városban is tudok vele dinamikusan haladni, rövid a váltó.


Az viszont 100%, hogy az 1.6 8 szelepes (101 lóerős) megbízhatóbb! Az 1.4-es motornak a szelepekkel gyűlik meg a baja, legtöbbnek dízeles, csörgő hangja van, a hidrotőkék elfáradtak az évek során. Ha cseréled a hidrotőkéket az 40-50.000 Ft munkadíjjal (mert ugye 16 db kell). Különösen az AHW motorkódost kerüld 1.4-ek közül.


Jó motor még a 2.0 (116 lóerős), korábbi 2.3 (150 lóerős) ami a benzineseket illeti. Dízelből meg vagy 1.9 SDI (68 lóerős), vagy 1.9 TDI (90 lóerős). A 110 lóerős TDI a változó geometriás turbó miatt kényesebb, de ezt leszámítva megbízható az is.

2017. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!