Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mazda vagy a Toyota benzinmo...

A Mazda vagy a Toyota benzinmotorja a megbízhatóbb, tartósabb konstrukció? (1.5 skyactiv vagy 1.6 Toyota szívó)?

Figyelt kérdés
2017. júl. 13. 13:41
 1/1 anonim ***** válasza:

ha uj, akkor semmi gond, mindkettő motorban van magasnyomasu befecskendezés ami ha meghal szét tud cseszni mindent.

A skyactiv a magas kompresszió miatt gyanusnak tűnhet, ellenben folyamatosan closed loop üzemmódban van tehát, a kopogásszenzor, és minden szenzor értékét figyeli padlógáznál is, igy elvileg probléma nem lehet.


bármelyiket választhatod szerintem, nem lősz mellé.


én skyactivot vettem, (2,5 motorral) előtte sokat olvastam gyakorlatilag még forumon mazda szalon tulajdonos is van, és nyilatkozták hogy NULLA azaz NULLA garanciális problémájuk volt.

Egyetlen gond, ami minden direkt befecskendezéses motor baja, hogy a szivoszelepek el tudnak kokszolódni.. Ez a népautó márkánál egy kritikus gond ezért megy szerivzbe 100e km után mindegyik, a mazdánál ez még 100-150e km körül nem jelent gondot, hosszabb tapasztalat nincs..

Elvileg néha meg kell hajtani rendesen, bár nem tudom hogy ez miért segit rajta, de elvileg jó dolog :)

2017. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!