Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden fiatal most már ennyire...

Minden fiatal most már ennyire tud vezetni vagy mi ez a nagy gyorshajtás?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok egy fél éve van jogosítványom, már kicsi korom óta vezetgettem a kevésbé forgalmas-, földutakon valamint mondhatni színvonalas gokartversenyeken is értem már el eredményeket, de ennek ellenére nem jön, hogy 200 fölött vezessek, igaz erre nem is alkalmas az autóm de akkor sem. Számos gazdag kis 18-20 éves kölyköt ismerek akiknek apuci megvette az 5-ös BMW-t, S Mercedest és ők ahogy vezetnek valami elképesztően félelmetes. Éjszaka, lakott területen belül-kívül hagynak el engem úgy mintha állnék pedig én is megyek 90-100-al településen kívül, ők meg minimum 200-al ezek szerint úgy, hogy van amelyik fiatalabb nálam is. Előznek kanyar előtt, kamion sorokat amit nem értek mert ilyet szerintem józan ember nem csinál pláne, hogy még ő is kezdő azért. Ezek szerint akkor én vagyok gyáva mert nem vezetek úgy vagy mégis ők hol tanulhattak meg már ennyi idősen ennyire vezetni? Egy autóversenyző aki azért tisztában van a dolgokkal is így vezet vajon?

Valaki aki már gyakorlott, sokat látott profi sofőr mit szól az ilyenhez? Az autó számít ennyire vagy a hatalmas önbizalom esetleg tényleg ennyire tehetséges sofőr? Nekem is mondták már, hogy jól vezetek de ezekhez képest akkor szerintem semmit sem tudok.



2017. aug. 4. 23:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%

Jajj, hagyjuk már ezt a ki a jó sofőr meg ki nem, meg kinek mondják, hogy az meg egyebek. EZ mindig is így volt. Vannak, akik beszarian vezetnek, vannak ,akik simán tartják az átlagot és vannak, akik száguldoznak. Nem értem miért rúgóznak sokan ennyire ezeken. Meg előzi a kamionsort. Kit érdekel? Én mindig tojok rá ha előzik a kamionom. Úgyse tud leszorítani. Ha meg elszáll a kanyarban ,akkor annyi. Ez egyáltalán nem az S Merci meg egyebek miatt van. Valaki ilyen és kész. A 30-as 40-es emberek isilyenek, pedig némelyik rosszabbul vezet, mint a 18-19 évesek.


Azt meg tényleg kár átgondolni, hogy valaki azért vezet-e gyorsan mert jó vagy sem. Énis van, hogy gyorsan vezetek a B, C, D, E kat. jogsival de a mai napig nem tartom magamat jónak. AZ átlagnál jobb vagyok és biztonságosan tudok vezetni nagy járműveket is, azonban nem vagyok kiemelkedő sofőr.

2017. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
66%

Te magad is írod, hogy bizonyos dolgokat józan ember nem csinál. Rengeteg forrófejű ifjonc van, aki idiótaságokat csinál az autóban. Tökmindegy, milyen jó az autó, az út (ami...ugye... sokszor nem az) s a tudása, van egy pont, amikor vagy mázlija van, vagy jönnek szembe és nem tud mit tenni. Az sem aranyos dolog, ha azért okoz balesetet, mert a józan, tapasztalt másik sofőr fel se tételezte, hogy valaki 270-nel fog menni egy kisebb úton, egészen más időkről van itt szó, a féktáv is durván megváltozik...


Szerintem nem gyáva vagy, hanem szeretsz élni, nem akarsz veszélyeztetni másokat - de az se gond, ha valaki nem s zeret gyorsan menni. Nekem motorom van, oké, hogy nem megy gyorsan, de nem is tartom izgalmasnak az egyenes útopn tépést. Inkább a jó minőségű szerpentineket kedvelem, ahol nem kell gyorshajtani, hogy izgalmas legyen (a nem valami rutinos nekem, ez mondjuk igaz) :) Nyilván gyorshajtok néha, türelmes szent az, aki a magyar táblás viszonyok s egyebek közt nem teszi, de a biztonság nagyon fontos számomra. Nem akárhol csinálok akármit, hosszan akarok vezetni, nem gyorsan és nagyon röviden, mert elhalálozom, ráadásul a saját hibámból... Milyen béna lenne már az?

2017. aug. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
82%
Intelligens emberek nem a száguldozásban, meg a vakmerőségben mérik a vezetési képességet. Sokkal inkább mérvadó az hogy mondjuk valaki az egész életét levezette balesetek nélkül. Most persze a kisebb kis koccanásokat nem veszem bele ebbe a kategóriába, mert az autós közlekedésben ez benne van akarva-akaratlanul is. Na most ahogy néhány #apucimegvette srác villog a családi német prémiummal, gyakran valóban kitudja akasztani az embert. Nyílván azért ezek komoly gépek, pillanatok alatt százon vannak, jó az úttartásuk, precíz a fékrendszerük meg hasonlók, éppen ezért "könnyebben" kivitelezhető velük például egy előzés. De jól látod hogy többnyire ezek mellett jelen van egy jó nagy adag vagányság és vakmerőség (vagy röv. felelőtlenség). Jól tudjuk hogy a biztosnági övet is csak hírből ismerik, meg hát nyomja a hasukat, meg amúgy is milyen gáz... Amúgy azt vitatnám hogy annyian száguldoznának 200-al. Egy 90-100-as tempó mellett már 140 is nagyon soknak tűnhet, szóval ez azért megtévesztő, azonban kétségtelenül még így is sok. Azt hogy egy autóversenyző hogy vezet fogalmam sincs, egyet sem ismerek. Michelisz elmondása szerint őmaga tempósan, de a sebességhatárokat tiszteletben tartva közlekedik, hiszen a közút nem versenypálya. Biztosan van aki így gondolja, meg olyan is van akiből sosem folyik ki az adrenalin. Nehogy azt hidd egyébként hogy ezek feltétlen istenverte tehetségek, a nagy frászt, nem egy ilyen szokot karambolozni rögtön a jogsi után 1-2 évvel. Az meg amúgy nem baj ha óvatos van, inkább legyél megfontolt, semmint meggondolatlan.
2017. aug. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Igen van egy határja az autómnak és hiába szeretem a sebességet nekem is. Szerintem meg első azért függ a kocsitól is, egy S Mercibe nem olyan érzés a 120 sem mint egy Fiat Puntoba.

Szeretik élni ez is igaz meg másnak sem akarok bajt, autóztam már más mellett is eleget, láttam jó nehány halálos balesetet is nem kívánom senkinek... De amilyen életük van ezeknek az enyémhez képest, ők sokkal jobban kellene féltsék. Lehet beszari vagyok én is, első válaszoló, de ha nincs oka 120 fölé nem szívesen merészkednék. Nem is való nekem a vezetés úgy látom, aki tud az mer ahogy látom. Ha én nem merek akkor nincs is húzalmam hozzá.

2017. aug. 4. 23:51
 5/36 anonim ***** válasza:
28%

Ez olyan dolog, hogy van aki akkor is száguldozik ha nagy a forgalom, és van aki csak akkor ha senki sincs az úton.

Én 25 vagyok, de éjszakánként ha olyan kedvem van nem egyszer megyek ki autópályára és gyakran 280-300 is megvan ( Alapból 250-et bírna a kocsi, de gyári csomaggal ki lett ütve ), viszont ha van forgalom eszem ágában nincs túllépni az engedélyezett sebességet még 10-el sem.

2017. aug. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem.

Na folytatásképp, szóval a felelősség meg olyan, hogy ha egyedül senkit nem zavarva elszállok az egyedül az én bajom lesz. Tudom nem épp legális több mint duplájával menni az engedélyezettnek, de nem fogok egy jó kis autózásért NO-ig menni minden alkalommal.


Mondjuk az is általánosítás, hogy apuci megvette... nem tagadom, nekem is lett volna ilyenre lehetőségem, de szüleim csak annyiban segítettek, hogy egyengették a pályám, és saját pénzből lett az ami van, attól hogy valaki fiatal és drága autóban ül nem 100%, hogy apuci vette neki.

2017. aug. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
56%

Olyan sebességet kell kiválasztani, amely még belefér a komfortzónádba. Ez mindenkinél más és más. Szeretek gyorsan menni, de azért minden manővernek lássam a végét.


Nem mintha nem tudnék még gyorsabban haladni, de mi a fenének?


Egyébként sokszor a tötymörgők jelentenek nagyobb veszélyt.

2017. aug. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Ha valaki 18 éves és még középiskolába jár és mégis 30.000 eurós Mercedes van alatta akkor nekem senki ne mondja, hogy nem az apja vette. Annyi idősen akkor lenne ennyi pénze ha valami híresség, élsportoló lenne. Nem vagyok előítéletes de ami így van az így van.

A tötymörgés is attól függ, hogy kinek hány km/h számít annak. Ha valaki 100-al megy az a megengedett felső határa és semmiképp sem nevezném tötymörgésnek. 60-70 az már igen, de itt ilyesmiről szó sem volt.

2017. aug. 5. 07:40
 9/36 anonim ***** válasza:
9%
Volt ilyen ismerősöm. Fiatal gyerekek 170el a városban, 3 villanyoszlopot b@$ztak ki, az egyik egyből meghalt(nem volt feje), a másikat még kihúzták a helyi lakosok köztük egy ápolóval, gégemetszés mert a feje neki is szétment de még lélegzett volna csak a véres bugyogó massza ami az arca helyén volt nem engedte át a levegőt. Ő még "élt" 6-7 percet. A yard kijött, jegyzőkönyvet felvenni a balesetről és nem tudták megállapítani hogy milyen márkájú volt a kocsi. Nem a tipusát a márkáját nem tudták.
2017. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
50%

43 éves vagyok, 22 éve van jogsim, B,C,E, gki.

Minap állok ki egy kapunál a régi vackommal, erre jön egy aviátor napszemüveges suhanc a szintén aviátor napszemüveges barátnőjével, és folyamatosan csóválja a fejét, hogy álltam ki a kapuból. Mert ő ment vagy 90-nel lakott területen, amikor tolattam ki, még sehol sem volt.

Kb ott voltam, hgoy kiszállok, és beleverem a fejét a motorháztetőbe a nője jelenlétében.

A kis szrházi.

Én még ő dudálgatott utána, mert megállni már nem mert.

2017. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!