Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leírná nekem valaki részletese...

Leírná nekem valaki részletesen azt, hogy hogyan kell visszaváltani a sebességet? Pl jobbra akarok kanyarodni egy utcába de úgy, hogy visszaváltom a sebességet. Mit mikor nyomok a lábammal, mikor engedem fel? ( féket, kuplungot, gázt )

Figyelt kérdés
2017. aug. 18. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Kiteszed az irányjelzőt, rálépsz a fékre, lassítod az autód, közben a kuplungot hagyod és amikor már közel vagy a kereszteződéshez, akkor benyomod a kuplungot és visszaváltassz, majd 2-esben beveszed a kanyart, de ilyenkor már leveszed a lábad a kuplungról, hogy az autó sebességben legyen kanyarodás közben is (nem csúszik meg).


Amúgy úgy tanítják, hogy kuplungot és féket egyszerre nyomd meg, mert a friss jogsisok nem nagyon hazsnálják am otorféket, holott az egy nagyon jó dolog.

2017. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:

ma 12:40

mondjuk nagyobb sebességről kell is kuplungot nyomni.

pl ha autóúton megyek hatodikban 110-el majd le akarok kanyarodni oké hogy egy ideig csak motorfék meg sima fék de hamar elér olyan alacsony fordulatot hogy nyomni kell kuplungot de ugyan akkor a tempó még magas és nem rakom meg nem is tudom be rakni még ott kettőbe.

2017. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem is, de ahogy nyomom a féket, közben átváltok 2-esbe, felemelem óvatosan a kuplungot, és mindeközben még mindig nyomom a féket is HA szükséges még az autó lassítása? Vagy mikor lépek le a fékről? Tudom hogy ezt nem lehet megjósolni mert az adott körülményektől függ. Ezt a részét nem értem.
2017. aug. 18. 12:53
 4/9 dirtboy ***** válasza:
mire megkezded a kanyarodást már nem kéne féket nyomni,addigra le kéne lassítanod a kanyarodási sebességre
2017. aug. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem áll össze a kuplung és a fék egyszerre való használata. Féket engedem fel utoljára vagy a kuplungot?
2017. aug. 18. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a lényeg: kanyarban már NE FÉKEZZ, kanyarodási sebességet még a kanyarodás ELŐTT el kell érned.
2017. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de nem ezt kérdeztem.
2017. aug. 18. 13:17
 8/9 crudy ***** válasza:
Hat de azert fontos h kanyar elott mar idealis legyen a sebesseg mert igy lenyegtelen h fekeza kozben valtasz vissza vagy elosszor fekezel, kozben kuplungolsz majd amikor jo a sebesseg es mar nem fekezel felengeded a kiplungot. Ez toled fugg. Szokd meg ahogy akarod. Lehet egyszerre is meg kulon is. A lenyeg h a kanyar elott mar idealis sebessegben legyel.
2017. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már bocs, de nem lenne egyszerűbb ha valaki megmutatná?
2017. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!