Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda fabia 1.4mpi benzines a...

Skoda fabia 1.4mpi benzines a viztartálya olaj foltokat találtam de nem melegszik a motor 90foknál tovább a nivopálca se olajos mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2017. aug. 21. 18:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi el irtam nem fehér habos a nivopálca
2017. aug. 21. 18:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezdődő hengerfejtömítés probléma. Sajnos jellemző a típusra.

Gondolom olyanok a nyomásviszonyok, hogy a fagyálló nem kerül az olajba, vagy pedig csak annyi kerül bele, ami még el tud párologni menet közben. A motor akkor melegedne, ha a hengerből dolgozna be gázt a hűtőkörbe, de jelen esetben nem ez a gond, hanem a víz- és olajjáratok közt jött létre tömítetlenség.

2017. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 1.4 mpi fabia blokkja a régi skoda 100 105 120 és favorit blokk (csak más a furat löket igy 1400 ccm). Alulvezérelt nyomórudas ohv. Ez a blokk először 1965 körül az 1000mb skodában debütált. Aluminium blokk öntvény acél hengerekkel. Ugynevezett hüvelyes blokk. Az aluminium blokk és az acél hüvely között ha jól tudom réz tömitőgyűrű van ami elernyed a korral és kilométerrel, és emiatt a hengerfej és blokk között tömitetlenség lép fel. Sajnos nem elég a hengerfejet levenni, ki kell huzni a hüvelyeket és a tömitést ellenőrizni, illetve a hüvely kiállást (vmi 0.125mm ha jól emlékszem) beállitani, különben soha nem lesz jó. Kizárólag skoda blokk javitásban jártas szakival csináltasd, mert anno az enyémet 2x kellett emiatt szétszedni. A legkirályabb blokk szerintem a fabiában. Igénytelen olcsó szervizelésű. És birja a gázüzemet is.
2017. szept. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, nekem 5-6 éve 80 ezerért megcsinálta egy szaki
2017. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!