Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehez egy karosszeria...

Mennyire nehez egy karosszeriai szakma?

Figyelt kérdés

Letettem egy szakmat, amit utolag megbantam, mert abbol nem lehet nagyon megelni. Gyerek fejjel 14evesen azert maskepp lattam a dolgokat..

Most 19vagyok, van jogsim, autom, igy elkezdtem ezek utan erdeklodni, ezek kotnek le. Most lakatoltattam az autot, es megtetszett ez a dolog (fenyezes is, de gondolom az a ket szakma egy kategoria).

Elore is koszonom a hozzaertok ertelmes valaszat!



2017. aug. 21. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Koszos, büdös, egészségtelen, és lenézett.
2017. aug. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Engem ezek nem nagyon erdekelnek, ezt is meg kell valakinek csinalni. Engem meg erdekelnek az autok. :)

200-250 korul keresnek altalaban, ahogy olvastam cégeknél, ami azert nem rossz.

2017. aug. 21. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Tök átlagos.

Csak ugye nem egy laborban vagy bent, valami légkondis helyen.

Kb. mint egy pénztáros vagy árufeltöltő. Csak szívsz.


Gürizel, de lópöppentőt sem kapsz.


Azok az összegek amiket írtál, több mint mese szerűek.


Ha nettóban napi 8 órában, csak hétköznapi munkával és semmi túlórával ennyit kapnál kézhez, akkor nem mindenki ezt a munkát akarná?

2017. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Merci gyárban, 3 műszakban meg is keresnek ennyit, de nem egy könnyű dolog...
2017. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pont ilyet neztem, hetkoznap 8:00-tol, du. 5-ig tart a munka, az fizet ennyit.

Ismerek kamionos embert, havi 300is megkeresi, megsem mindenki kamionozik.


Tetszik ez a melo nekem, mert ha mondjuk jol csinalnam (persze nem egyik naprol a masikra, hanem azert kell gondolom hozza rengeteg tapasztalat, rutin), akar egy sajat bontot, vagy sima lakatos muhelyt is lehet csinalni, ha par emberrel osszeall az ember.

2017. aug. 21. 23:50
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyebkent magadnak irtal ellent.

Pont ezert fizetik meg a jo szakit, mert nincs legkondi, (bar van olyan ahol van, igaz, ott tenyleg a profik dolgoznak), nem ulsz egesz nap. Akinek meg piszkos ez a munka, az 120ezrekert ul a penztar elott a legkondis boltban.

2017. aug. 22. 00:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem könnyű, de alkalmazottként nem szabad csinálni.

Viszont ha magad csinálod, és jól, akkor pl:

Nekem most 2 küszöböt, meg az alján pár foltot 100-ért csinálták volna, hogy én viszem az anyagot.

Szerintem a pali 2-3 nap alatt megcsinálta volna.

Csak az a baj, aki lakatos, azok is átálltak autószerelésre, lényegesen könnyebb, és jól be lehet palizni vele a delikvenseket.

Nem egy ilyen lakatost ismerek.

Nem nagyon lakatolnak ma már, a pudvás autókat inkább kidobják, aztán veszik helyette a nempudvás trágyadombokat, amire ráköltik a gatyájukat a szerelőknél feleslegesen.

2017. aug. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha a kuszoboket fenyeztek is, es az aljabol vagni is kellett, nem csak foltozgatni, akkor nem sok a 100. Nem tudom milyen autod van, de a kuszob nem draga hozza.

Azert gondolom nem egyszeru szinte teljesen kibelezni egy autot, az ajtokat normalisan visszakotni stb..


Ismerosom megszivta a lakatossal, 100e bol lett 170valamennyi.. Pedig elotte elvitte megmutatni, de mikor szetszedtek talaltak rajta ezt azt... Az autot szetcsesztek, az ablak elektromos volt es nem lehetett felhuzni, a csomagtartoi lanc elszakadt, az ezust auton piros festekfoltok voltak...

Persze kiverte a balhet, es kifizettek neki ezeket, csak na.. Nem konnyu egy normalis lakatost talalni.


Es az sem mindegy, hogy hol keresel lakatost. Egy faluban nyilvan olcsobban megcsinaljak, mint mondjuk bent Budapesten.

2017. aug. 22. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!