Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól haladok a vezetésben,...

Jól haladok a vezetésben, vagy nem annyira?

Figyelt kérdés

Vezetni tanulok. Már a 10.óra után járok, az oktatóm a 4. után kivitt a forgalomba, pedig azelőtt sose vezettem, de azóta minden alkalommal a városban mentünk egyre nagyobb távokat (Bp). Ma azt mondta, hogy ne féljek mert elég jól haladok az átlaghoz képest. Tényleg Így van? Tudni kell, hogy:

- ha odafigyelek rosszul bánok a kuplunggal, gyorsan lelépek róla, de van hogy rajta"felejtem" a lábamat.

- nem mindig tudok jól elindulni, főleg miután beültem az autóba (le nem fulladok soha).

- lámpánál ijesztően lassan indulok el, hiába szól az oktatóm már a sárga előtt is.

- parkolni egyáltalán nem tudok, nem látom még be az autót eléggé, és a kuplung csúsztatáshoz se elég finomak a mozdulataim.

- nem merek a sebességhatáron menni, hiába mondja az oktatóm hogy mennyek gyorsabban (pl.: 70-nél 55-60-al megyek).

- Apámmal vezettem az Ő autójába, ott minden jobban ment, parkolni is tudtam viszonylag, de többször lefulladtam (az oktató autó alapjárata fel van húzva).

Emellett tudok biztonságosan menni a városban, nem dudálnak le állandóan, megállok a zebránál akkor is, ha hirtelen lép ki gyalogos és van mikor simán megy az elindulás is.


Nagyjából ennyi, szerintetek ez tényleg jó haladás így a 10. óra után, vagy rosszabb mint gondolom?


(még egy kérdés, ha a saját autómon gyakorolom a kuplungolást álló motorral, üresben, nem teszem tönkre vele? :D)



2017. aug. 24. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:

30 óra vezetés az semmi. Miután legalább 20 ezer km vezettél a városban már eléred a kezdő szintet.

30 óra alatt csak az alapokat tanítják meg, vezetni, majd jogsi szerzés után, egyedül fogsz a városban megtanulni.

2017. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de úgy értettem, hogy az átlag tanulóhoz képest a tanulásban jól haladok-e. :) Tudom, hogy sokat kell majd gyakorolnom a jogsi letétele után is.
2017. aug. 24. 14:44
 3/9 anonim ***** válasza:

10. óra után nem volt gond a parkolással.

A többi, meg tipikus kezdő dolog.


Igazából a tanuló ellensége a stressz, és ez a vizsgán ütközik.

Én mikor beültünk az autóba, még a kéziféket is elfelejtettem kiengedni.

Nem az számít, hogy haladsz, hanem, hogy a vizsgán nem felejtesz-e semmit.

2017. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a 10. óránál még az oktatóm segítségével váltottam,nagyon sokszor bele kellett nyúlnia a kormányba,mert nem tudtam egyenesben tartani az autót(nagyon a jobbra tartottam a szembejövő forgalom miatt). Zebra előtt rendszeresen elfelejtettem fékezni. Parkolási feladatot mi 10. óránál még nem csináltunk,csak az óra végén,de ott is oktató segített a kormánynál. Én mondjuk mindig felvettem az 50-et,ahol lehetett,lakott területen kívül 80-85 volt nekem a kényelmes,de ha rám szólt az oktató nem féltem a 90-től sem.

Lámpánál általában csak akkor vettem észre magam,amikor már zöld volt+ kellett idő amíg elindulok. Engem sem dudáltak le soha,a nagyon sokadik óra után egyszer,de akkor már voltam annyira intelligens,és elnéztem a mögöttem álló türelmetlen embernek,hogy szegényem vak,és nem látta,hogy előttem éppen keresztbe sétál egy gyalogos.

Rossz ívben kanyarodtam,nagyon gyorsan,mindig megvártam amíg kiürül az utca.


Szóval,ha volt valaki,aki rosszul haladt,na az én voltam. :D A probléma ott kezdődött,hogy a 20. óra után sem sokat javult a helyzet.


Szerintem te nagyon jól haladsz,ha tényleg ennyi az össz probléma! :)


ZÁRÓJEL: Soha ne hagyjon el benneteket a remény,levizsgáztam még én is! :)

2017. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!:)
2017. aug. 24. 20:28
 6/9 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján teljesen átlagos.


(Nem lesz baja, de álló motorral, üresben hogy tudod gyakorolni a kuplungolást? :))

2017. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából benyomom és megpróbálom a fogáspontig lassan visszaengedni stb hogy ráérezzek :D
2017. aug. 28. 16:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Leállított motornál honnan tudod, hogy elérted a fogáspontot?
2017. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jogos, igazából csak azt gyakoroltam, hogy hogy tudom finoman visszaengedni egy pontig stb.

De van fejlemény, ma a vezetés órán belejöttem és azóta előre hátra megyek a kertben egyfolytában és nagyon élvezem :DDDD

2017. aug. 29. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!