Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómon gyárilag alufelni...

Az autómon gyárilag alufelni van. Ha téli gumit vásárolok, felrakathatom az alufelnire, vagy vegyek egy garnitúra lemezfelnit is? Nem fog a só kárt tenni a gyári alukerékben?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem, felületkezelt kerékről van szó, festve és lakkozva is van.

2017. aug. 25. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Az a városi legenda, hogy árt a só az alufelninek, már a múlté. Nekem tíz éve van fenn téligumi alufelnin(gyárilag, szalonban így adták), semmi nyoma a télnek.

ugyanolyan polírozott, lakkozott, mint a zöme.


a vasfelni az rozsdáasodik rendesen.

2017. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Mindenről függetlenül: Ajánlott a téli gumi szettet is saját felnire rakni, így csak kereke(ke)t kell cserélni, nem kínozzák minden évben a gumit+felnit.
2017. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Téligumit lemezfelnin érdemes tartani évente kétévente le kell fújni és nem lesz baj vele. Alufelnin én nem tartanék téligumit használatra, mert elenben az első hozzászólóval akkor okoz sómarást, ha megsérül a lakkréteg, meg lesz padkázva, utána megkezdi és fel kell újítani utána.

Másik: a folyamatos le és felrakásnák a gumi pereme tönkremegy, nem erre találták ki a gumit, hogy 5-6x le és fel legyen pörgetve felnire. Egyszer kell felrakni és folyamatosan centrírozással karbantartani.

2017. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én vettem egy szett új lemezfelnit a télihez így magam tudom szezonváltáskor cserélni. Egy tél alatt semmi rozsda vagy bármi más nem keztde meg a lemezt, ha megintdulna valami, majd lefújom.


Az alufelnit felelslegesnek találom télen, úgyis bemocskolódik az első 10 méteren, így esztétikumát rögtön elveszti.

2017. aug. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat is, és most további tanácsokra lenne szükségem. Néztük a lemezfelni garnitúrát. Sajnos nem lesz hozzá jó a gyárilag szerelt alukerék csavarja, szükség lesz 16 db kerékcsavarra, ezen kívül még négy darab dísztárcsát is jó lenne venni hozzá, hogy kinézzen azért valahogy a kerék, illetve ehhez nem jár az áron belül a nyomásérzékelős szelep, hanem azt is külön kéne megvenni. Ha ennek a költségeit összeadom, akkor már nem járunk messze a gyári alukerék árától, ami ugyanazzal a csavarral felmegy a másik helyére, és az ára tartalmazza a nyomásérzékelős szelepeket is. Ti mit tennétek a helyemben?

Megjegyzem egyébként, hogy egy új autóról van szó.

2017. aug. 25. 10:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Hááát, -ha a pénz nem számít, akkor igazad lehet.

-Téli gumihoz nem rakunk dísztárcsát, mert a magas-fagyos-nyomvályús hó lekapja!

-Ez a nyomásérzékelős szelep meg sokak szerint csak úri passzió.

2017. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem az úri passzió miatt, csak el van látva a kocsi gyárilag TPMS szenzorokkal, és folyamatosan hibát jelezne, ha szenzor nélküli szelepházzal van rá kerék felrakva. Amúgy meg hasznos is lehet ez a berendezés, ha fogsz valahol egy szöget, és az sem hátrány, hogy nem kell állandóan a benzinkúton a keréknyomást ellenőrizni.
2017. aug. 25. 13:06
 8/10 nemcso ***** válasza:

Ha van rá pénzed, vegyél ilyen szelepeket a télikre is. Az, hogy világít a keréknyomásjelző nem árt a kocsinak.

És a dísztárcsa szerinrem is felesleges a téli gumikra.

2017. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó minőségű felninek nem árt a tél. Az enyém 20 éves, és nem sómart, pedig van rajta pár kisebb pitty-putty. A gagyi felnik ócska felületkezelése szokta megadni magát.
2017. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Téli - nyári alun van, soha többet nem veszek fémfelnit annyival nem olcsóbb, es 1 szezon után elkapta az uj szetett a rozsda, hogy az csak na
2019. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!