Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S. O. S Hova menjek ilyen...

S. O. S Hova menjek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
vettem egy kocsit, és amíg nem írattam át, megbírságoltak 10 ezerre, volt parkolóbérletem, de az úttisztítás miatt kaptam egy büntit, viszont ugye a régi tulaj kapta. Írta, hogy nekem kell kifizetni, elküldi postán, van rá 30 napom...vártam vártam, mostmár nem is ír vissza, és a csekk se jött... Hova menjek?? Nem akarom,hogy kivonják!!!!!!

2017. aug. 25. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem fogják kivonni, hanem ráterhelik először - átírás hiányában -a tulajdonosra, majd később ha tisztázódik az átiratás, akkor rád! Egyszerűbb a folyamat, ha a srácnak átutalod a számlájára a 10.000 Ft-ot, ő pedig befizeti neked, nem kell postázgatni a csekket!
2017. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy is mondjam...nem a megbízható emberek közé tartozik!! Amúgy nem az én nevemen van, hanem anyámén
2017. aug. 25. 12:50
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

menj el hozzá személyesen és mond meg neki, hogy oda adod a 10e forintot és fizesse be.

közben a mobilodon benyomod a diktfont és felveszed a beszélgetést.

ha nem akarja "elfogadni" a pénzt akkor beszélgetni kell vele, hogy legyen bizonyíték a hangfelvételen aztán szevasz :)

Onnantól kezdve nyert ügyed van....

2017. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
aztán meg elkölti a pénzemet...
2017. aug. 25. 13:00
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen gondolkodással minek neked autó? :-)
2017. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az illetékes hatósághoz elballagtok édesanyáddal és az autó forgalmijával és ezt ott is elmondjátok. Valószínűleg onnan hamarabb kaptok csekket, mint az előző tulajtól. Pénzt ne utalj és ne is adj neki.
2017. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A bírságolás pillanatában kié volt az autó? A leírásod szerint még az előző tulajé. Így az ő büntetése és az ő dolga befizetni. Ha ő ezt az adásvételivel a kezében megfellebbezi, akkor elküldik neked a büntetést és akkor befizetheted. Neki semmiképpen ne adj pénzt, mert nem érdeke befizetni, ahogy az sem érdeke, hogy neked átadja a csekket. Pláne, ha nem túl megbízható, ahogy írod.
2017. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A büntetés pillanatában az enyém volt az autó, csak az ő nevén volt. Szerdán lett véve az autó, és azon a héten szombaton történt a bírság, ugyanis dolgoztam, és nem voltam kocsi közelében,hogy arrébb álljak a qrva úttisztítás miatt.
2017. aug. 25. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Félre értettél, a bírság szempontjából elsőként az számít, hogy még nem volt atíratva. Neki ment a bünti, ha nem fizeti be, tőle fogják behajtani. Ha bemutatja az adásvételit, akkor ő mentesül és téged értesíteni fognak, ahogy az előbb leírtam. Szerintem jelenleg ő a "dehogy fizetek, már eladtam" állásponton van és majd akkor lesz neki sürgős a dolog, amikor megkapja az értesítést a behajtásról. A helyedben én nem adnék neki pénzt, intézze el hivatalos úton, utána ti is befizetitek hivatalosan.
2017. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg célszerűbb megelőzni a gondokat! Illetékes hatósághoz bemész befizeted azt le tudtad.
2017. aug. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!