Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól csináltam a hűtővíz...

Jól csináltam a hűtővíz cseréjét? Opel Kadett D 1.3S (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Motorcsere után a szerelő vizet töltött bele. (Remélem nem csapvizet.) Levettem a kupakot a tartályról. Ezután levettem az alsó csövet a hűtőről. Ezután, hogy a lehető legtöbb follyon ki, levettem a vízpumpáról is a csövet. Ezután mindent visszatettem és kitekertem a hőgombát, majd elkezdtem tölteni és mikor a hőgombánál folyt, akkor visszatettem. Ezután feltöltöttem a jelig majd nyitott fűtéscsappal járattam a motort és ha fogyott, utána töltöttem. Mikor beállt a szint, akkor mentem vele egy kört. Minden rendben volt. Én azt furcsálom, hogy a papír szerinti 7 liter helyett csak szűk 5 liter ment bele. Ez mennyire baj? Ezek szerint még így is maradt benne 2 liter? Előre kevert fagyállót használtam. -38 Celsius fok van ráírva. Kék színű Shelles folyadék. Nem fog befagyni? Kezdek aggódni, hogy elrontottam. (Most csináltam először, de tanulmányoztam az elméletet.)

2017. aug. 27. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez se egy mai verda.

Ilyen bonyolult lenne az előírás szerinti hűtővízcsere?

E Kadetton csak a hűtőről alsó cső leköt, víz kifolyik, cső vissza, majd a kiegyenlítőn feltöltöm fagyállóval.

Menet közben amikor nyit a termosztát, akkor megint utána kell tölteni, majd utána még 1x.

Kidolgozza magából a levegőt, német verdákon jól meg van tervezve a víz keringetés.

Nem úgy mint csóri francia autókon, amik rendre hengerfejesek lesznek emiatt, mert belevegősödnek, meg gagyi gumicsövekből rakják össze, ami eltömít mindent.

2017. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én komplikáltam túl, hogy minél kevesebb víz maradjon benne, ezért szedtem le több csövet is. Most az a kérdés, hogy a benne maradt két liter víz okozhat-e gondot vagy szépen elkeveredik a fagyállóval és nem fog befagyni nekem télen?
2017. aug. 27. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!