Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális hogy 2 hónap alatt...

Normális hogy 2 hónap alatt megeszi majd az összes olajat?

Figyelt kérdés

Opel Kadett 1.3, 86-os évjárat.


Jó minőségű olajjal lett feltöltve, de 2 hónap után olyan szinten "megeszi" az olajat hogy már csak a pálca végén látni egy kis cseppet.. fékezésnél kanyarnál meg folyamatosan bevillan pirosan az olajjelző, nem szoktam kínozni mindig rendesen használom, ilyenkor a hűtővíz hőmérséklete is elég nagy fokra felszökik olyan fél óra használat után, és amikor kiszállok kocsiból akkor hallani a motorból olyan hangot mint ha nagyon gyorsan pörögne egy ventlitátor, vagy nem is tudom mihez hasonlítani ezt a hangot.. Normális ez az olaj fogyasztás? lehet hogy azért van mert régi már az autó? :) Köszönöm előre a válaszotokat!



#motor #olaj #1986 #hűtővíz #opel kadett 1.3
2012. jún. 14. 16:48
 1/9 A kérdező kommentje:
címet elírtam, "megeszi majdnem az összes olajat", bocsi :)
2012. jún. 14. 16:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt; nem normális, mert egy átlagos autóból soha nem fogy el annyi olaj, hogy utána kelljen tölteni. Régóta van nálad az autó, vagy nem rég vetted/kaptad?
2012. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Abszolut nem normális, nekem 15000-es olajcseréig sem megy le a min-max feléig.. (Szamara), de az Opel meg a Chevrolet is kitart alsó szintig..
2012. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapállapotban nem normális ekkora olajfogyasztás, de egy 26 éves autó esetében, ami még nem volt motorgenerálon általánosnak tekinthető szerintem.
2012. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

valószínüleg haldoklik a motor.

minimum gyűrű csere, de annál többre lenne szüksége a gépnek szerintem.

pl: dugattyú szett csere

esetleg fúrás (ha régóta jársz így vele)(és az sem mellékes, hogy 86-os)

hengerfej felújítás



Egyébként normális esetben, nem kellene olajat ennie. De ha igen, akkor sem kellene, néhány decinél többet, egy olajcsere alatt.

2012. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk Pécsen is a 30 éves Ikarusok van, hogy megesznek 2 műszak alatt 2 liter olajat, úgyhogy lehet, hogy tényleg ráférne egy motor felújítás.
2012. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vagy lehet egyszerűbb lenne a gázolajhoz keverni azt a 2 litert, mint a simsonoknál.
2012. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kb fél éve van nálam, műszaki vizsgán 3-4 hónapja volt, átment. rendszeresen használom, majdnem mindennap.
2012. jún. 14. 20:15
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat/tippeket, szerintem legjobb lenne ha megszabadulnék tőle, semmi komoly baja nincs igazából ezen kívül, de egy motorfelújítás árából már egy új, jobb autót kapnák :)
2012. jún. 14. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!