Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az az 5 extra egy autóban,...

Mi az az 5 extra egy autóban, amit a legfeleslegesebbnek tartotok, sosem fizetnétek érte?

Figyelt kérdés
Valaki feltett nemrég egy kérdést a top 5 hasznos extráról, én most a "leghaszontalanabbakat" keresem, minden szubjektív szempont érdekel! :-)

2017. aug. 28. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fűthető bajuszkapcsoló. <--- télen ha hideg van amúgy is valszeg meg a fűtés,ha meg még akkor indítod be,tök m1 hideg lesz az egy ideig,a fűtéskapcsoló gomb meg hideg.
2017. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 fijajd válasza:
100%
Nekem màr a 4 oldalas ülésmasszàzs is felesleges.Meg a két oldalas, külön programozató àllófűtés.
2017. aug. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

kanyarfenyszoro

ajtoba rejtett esernyo

esoerzekelos szelvedo

elektromosan mozgatott ajtok

automata parkolorendszer

motoros antenna

beepitett dvd lejatszo es tv

hutott kesztyutarto


.... van meg...

2017. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24 karátos arany festés, valami egzotikus állat bőrbevonat, faberakás, ablakmosó folyadékszint kijelző, fékpedál :)
2017. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hűtött kesztyűtartó az nem felesleges...

Hosszú utakra ,vagy egyéb ,jól esik egy-két fél literes üveg ásványvíz ha van ,és hideg.Persze,igen "klímás autóban nincs meleg",ja...

20-22 fok kényelmes...

De ezen nem hidegvíz lesz,hanem iható...,a kesztyűtartó meg 10-12 fokot tart.

2017. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Napfénytető. Ami csak üveg, és nem igazi nyitható tetőablak, hanem csak elhúzza előle a kárpitot.


Kulcs nélküli indítás. Amiért fizetnék, ha mégis ilyennel van szerelve,hogy legyen egy kulcs, amivel kikapcsolhatom az egésztúlintelligens műanyagkupacnak az áramellátását. Semmi menü, semmi start-stop gomb, hanem ha elfordítom, tudom hogy se gyújtás, se AC-pumpa, se motorvezérlő.

2017. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem is tudom...


Lehet emlegetni az ülésfűtés, heremasszírozó és ilyen dolgokat.

Van ülésfűtés az autómban, de évek óta be se kapcsoltam. Szerencsére nem vagyok fázós és a fűtött garázsban áll a kocsi.

A masszázsülés bő félmilliós felárán pedig jó pár masszázsbérlet kitelik életem végégig, ha annyira arra vágynék.


Az esőérzékelős abalktörlő szerintem jó dolog. Persze nem nélkülözhetetlen, lehet nélküle is élni. De jól jön, hogy mikor kamiont előzök, melléérek és veri fel rám a vizet, a lapátok automatikusan magas törlési sebességre kapcsolnak, előzés után pedig visszaveszi. Nem kell nekem ezzel is foglalkozni. Alagútban ugyan így lekapcsolja a törlést, nem nekem kell lekapcsolni, utána pedig vissza.

Úgyhogy szerintem nem teljesen haszontalan.


A kanyakövető fényszóró ugyan ez. Persze nem az a ködlámpakapcsolgatásos bohóckodás. Az semmire nem jó. Hanem ami aktív, ténylegesen bevilágít a kanyarba, az szerpentinen nagyon kényelmes. Utána egy fix halogén fényszórós autóval ugyan ott úgy érzem, mintha vakon vezetnék, mert az útból nem sokat látok, ellenben a szemközti hegyoldalt világítja ezerrel.


A start-stop rendszert tudnám nélkülözni. Hosszú távokat megyek. Autópályán órákon keresztül megállás nélkül. Így nem sok üzemanyagot és káros anyagot spórol meg nekem hogy leállítgatja a motort. Terheli az önindítót, a lendkereket.

Van akit idegesít is és egyből kinyomja. Engem nem zavar, hogy leállítgat, de jelentős hasznát se igazán látom.


A sávelhagyás figyelmeztetés is hasonló. Nem sok értelmét látom annak, hogy ha rámegyek a felezőre akkor pittyeg. Inkább zavar. Úgy még sose sikerült elbambulnom, hogy észrevétlenül átmenjek a szembejövő sávba.


A most divatos ledes futófényes irányjelzőkért se adnék sok pénzt. A nem futófényes is évtizedek óta ugyan úgy ellátta a funkcióját.

2017. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bőrülés, télen hideg nyáron meleg.

Kétzónás klíma, többzónás klíma...

na meg amiket előttem leírtak

2017. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Start-Stop (ja hogy ez nem is kérhető hanem alap :( )

2. Elektromos ülés (úgyis csak 1x kell beállítani)

3. Mindenféle parkolóradar és automata parkolóberendezés

4. Fix (tehát nem eltakarható) napfénytető

2017. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyok vagytok, ment mindenkinek a zöld kéz! :-)
2017. aug. 28. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!