Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen régebbi kisteherautó...

Kisvuk29 kérdése:

Milyen régebbi kisteherautó felé lenne érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

Mivel mezőgazdasági tevékenységeink egyre jobban fejlődnek (csak családi nem nagy üzemi) így eszembe jutott, hogy nem feltétlen jönne rosszul néha napján egy kisteherautó.

Leginkább platós, mivel magasítóval az ugye állatszállításra is alkalmas lehet, meg ha megtetszene egy papír nélküli kistraktor vagy terepjáró (samuraiok nem nehezek) azt is fel lehet rá tenni...

Nézegettem régi mercedeseket meg szoci autókat is

Igazából kezdésnek egy barkas is elég lenne (méretek miatt mert ugye abból már nincs sok) de az a legnagyobb baj, hogy max 4-500-ért inkább a zártak vannak

Pedig azon kívül hogy platós legyen és papíros nem sok szempontot adtam meg

Nem kellene sokat futnia (évi 1-2 ezer km) és amikor már úgy látnám úgyis lecserélném egy újabbra, de hitel nélkül valami olcsóval akarom kezdeni

Néztem még a szoci ipar csúcsát a platós uazt és arot, de ugye az összkerék miatt azok nagyobb értéket képviselnek

Van olyan típus ami alkalmi munkára olcsón jó lenne 1-2 évig?

Ha személyautóról lenne szó nem lenne gond azokat jól ismerem a millió alatti szegmensben, de kisteherautóknál annyira nem vagyok képben, hogy mi az ami jó és mi az ami rossz

Pl látatlanul azt mondanám, hogy egy gaz elle jó mégis itt gyakorin rosszakat olvastam róla

Érdekelne egy teherautó szaki véleménye



2017. aug. 29. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Gaz(ella)? 4x4, platós, masszív, óccsó. Barkas gyenge. 900ccm.
2017. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A gazok nekem bejönnek és a benzinessége sem zavaró, de olvastam róla megbízhatóság terén rosszakat

Pedig amit eddig tapasztaltam az orosz gépekről az annyi hogy cserben sosem hagy csak valami apró idegesítő sz*rság van velük :D

Viszont az én keretemből nem jönne ki csak hátsókerekes szerintem

2017. aug. 29. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyen sz*rokkal foglalkozni, mert csak a bajod lesz velük.

Ha régi autóra van pénz, akkor neked valami olyasmi kell, mint a régifajta VW LT, jó nagy platóval. Kiváló autók, jó kis 2.5-ös dízelmotorral.

2017. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teherautóban nyugodtan felejtsd el az orosz vonalat.

Gondolom ismersz pl. méhészeket, nézd meg mikkel közlekednek - ugye akik nem konténereznek, hanem kaptáraznak és nagyban, azok szinte kivétel nélkül B-vel vezethető kisteherautókkal járnak. Transporter, LT, Mazda E2200: ezek vannak az én ismerősi körömben.

Gazella is volt, igaz nem méhésznél: lényegében évente kétszer hagyta el az aszfaltot, de folyamatosan a széthullás szélén volt. De sok a hely a motortérben, 2*5 liter víz simán elfért. És kellett is, mert volt amikor 1:1-ben fogyasztotta a benzinnel... :)

Igen, a hahu-n a legolcsóbb LT 549e forint. De talán nem véletlenül.

2017. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ltket nem nagyon néztem, de a mazdák tetszenek

Csak azokból a többsége inkább kisbusz platós kevés van (pedig ezekből sok van az utcákon mondjuk ez nem tűnik véletlennek )

Mondjuk szerencsére nem sürgős így lehet pont beesik majd időközben egy ideális gép

2017. aug. 29. 23:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg a Toyota Dyna is megér egy keresést, amit hallottam az alapján az sem rossz.

Esetleg ha volt, aki B kategóriához vizsgáztatta le, akkor a régebbi Iveco Daily-k is vállalhatóak lehetnek.

Vannak még típusok, de tegnap óta ez a kettő ugrott még be.

Meg a szokásos, igaz jellemzően újabb gépek: Fiat Ducato és Citroen + Peugeot márkajelzésű testvérei. Én egy Peugeot Boxerrel szemezek éppen, dobozos és motorhibás, 190e irányárról alkudozok lefelé... :)

2017. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azokat néztem de jellemzően dobozosak amik olcsóbbak

Gondolom a kínálat miatt is és a felhasználási területek miatt is olcsóbbak

2017. aug. 30. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!