Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megtehetem hogy külföldre...

Megtehetem hogy külföldre megyek jogosítványt csinálni?

Figyelt kérdés

Ha kimegyek külföldi országba letenni a jogsit, mert ott mondjuk gyorsabb, olcsóbb vagy egyszerűbb, aztán hazajövök és itt honosíttatom akkor az legális?

És ha az adott ország nem tagja sem az EU-nak, sem semmilyen nemzetközi szerződésnek vagy közösségnek?

(mert úgy tudom hogy ezek befolyásolják a honosíthatóságot vagy annak módját)



2017. aug. 30. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha tagja az EU-nak akkor biztosan tudom, hogy legalább 6 hónap bejelentett lakcím kell hozzá. Szóval úgy nem lehet, hogy holnap kiutazol, aztán elkezded. Ezt utána tudod honosíttatni. Az Eu-n kívülről nem tudom.
2017. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vitkó Martin válasza:
A honosítás teljesen legális de csak Pesten lehet megcsináltatni.
2017. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bejelentett lakcím kell, plusz nyelvtudás...

Feltételezve, hogy a nyelv nem gond, ha az adott országban élsz, dolgozol, szerezhetsz ott jogosítványt, de azzal a céllal kimenni értelmetlen.

Itthon is vannak autós iskolák, ahol néhány hónap alatt lehet jogosítványt szerezni.

2017. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
USA-ban 1 óra alatt megkapod a jogsit (államonként más, de van ahol), és szerintem bármelyik okmányirodában lehet honosíttatni, pár éve legalábbis lehetett.
2017. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fura alak lehetsz, ha magyar létedre egy "külföldi ország"-ból gyorsabb, olcsóbb, egyszerűbb a jogosítványt megszerezni. :-)
2017. aug. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hallak65 válasza:
Melyik külföldi országban olcsóbb? Mert nyugatabbra tőlünk általában a háromszorosa, mint itthon. Még pótórákkal együtt is.
2017. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát pl Szlovákiában mi sokkal olcsóbban jöttünk ki, amikor tavaly a nejemnek csináltattuk :)
2017. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Zimbabwéban egy üveg Unicumért vagy egy Kisgrofo CD-ért már biztos adnak B kategoriás jogosítványt.

Egy zsák rizsért, talán az összes kategóriát bepecsételik neked. :-)

2017. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és min tanul majd vezetni, orrszarvún? :D
2017. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 veterán vas ***** válasza:

Jaj, hát senki sem beszélt itt rinocéroszról. ;)

Kérdezőnél csak annyi volt az alapgondolat, hogy "gyorsabban, olcsóbban, egyszerűbben letenni, majd itthon honosítani".

2017. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!