Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel, vagy benzin-gáz?

Dízel, vagy benzin-gáz?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodom benzin-gáz üzemű autón. Csakis olyan jöhet szóba, ami klímás is!

Eddig dízel párti voltam, jelenleg is egy szívóm van.

De pl egy passat, vagy audi 15 évesbe jóval drágább dízelbe mint benzin-gázosba. (vagy egy árba van, de úgy tudom a benzin gázost olcsóbb szervízeltetni)

Dízelnél ugye turbófelújítás, adagolofelújítás, de ha pd-s akkor az elemek felújítása x időnként, stb.

Gázosnál az injektorcserét írják h bele lehet futni, meg maga a gáztartály cseréje 15 évenként 40 ezer, nyomáspróba 10 év után ujabb 5 évre 20 ezer. reduktorok stb karbantartása, cseréje, tiosztítása 15 e km ként 10 ezer ft ot írnak.

Szóval melyik érheti meg jobban?



2017. aug. 31. 07:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen dobálózva vannak a számokkal, meg hogy megtérül, meg 1Ft/Km...

Az van csak elfelejtve, hogy nem a megtérülés a probléma, hanem az embereknek nincs 200 ezre egy kupacban, ha az autó tönkremegy. Márpedig 15 éves lefingott Passatot nem a gazdagok vesznek.

A benzinesbe meg sokkal egyszerűbb tankolásonként egy ezressel többet fizetni... Ez is csak a pocsköszörű turbósokig volt igaz.

2017. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Akinek nincs 200k-ja egy kupacban az autójár, ha az lefingik, akkor erőn felül választott autót, mert nem tudja fenntartani. Ennyi. Nem véletlen szokás egyszerű, szívós benzines kocsikat ajánlgatni ezen az oldalon IS.
2017. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Cs...... válasza:
A szívó dízel után nem igen kapsz olcsóbban fenntarthatót,ha elégedett vagy vele ne nagyon cseréld le.
2017. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#10: pedig a 8 szelepes őskövületem be is csörgött, az újat meg egyszerűen elhagyta az erő kis fordulaton, nagy fordulaton meg rossz volt hallgatni.

Többször megjártam, Tesco, Auchan, Envi kutakkal. fogyasztás az egekben. kihajtottam belőle, rátankoltam a mol95-öt és megtáltosodott a kocsi.

2017. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!